Обвал турецької ліри схвилював Єгипет: туристи можуть вибрати Анталію замість Хургади

Офіційні особи Єгипту з тривогою спостерігають за знецінення турецької ліри – так оцінили турецькі туристичні ЗМІ позицію «офіційних осіб» Єгипту, озвучену арабомовною газетою Al-Araby Al-Jadeed.

За оцінками даних неназваних осіб, що представляють у тому числі торгову палату Єгипту, зниження курсу турецької ліри вплине на конкурентоспроможну ціну всієї продукції, що виробляється в Єгипті, і в першу чергу за рахунок цін, що впали, Туреччина також стане лідером у сфері туризму.

«Навіть після нещодавнього підвищення цін у Туреччині ціни будуть конкурентоспроможними порівняно з цінами на продукти, виготовленими в Єгипті. Уряд має забезпечити нам комфорт при сплаті податків та подібних платежів, щоб ми могли боротися», – упевнений єгиптянин.

При цьому побоювання насамперед викликає туристичний сектор. «Зниження курсу турецької ліри до долара приверне більше туристів до Туреччини, що зменшить кількість туристів у Єгипті, це буде висока конкуренція. Тим більше що турки зацікавлені відтягнути турпотік у Єгипту», – заявляють «офіційні особи. Вони також оцінили, що у Туреччині туристи зможуть платити 636 доларів за 1 тиждень, включаючи квитки на літак, на турецькому узбережжі. “З такими цінами середній турист поїде до Анталії замість Хургади”, – додали представники Єгипту.

Втім, у самій Туреччині готельний бізнес дивиться на економічні потрясіння у країні з великим песимізмом. Так, на недавньому засіданні Асоціації турецьких туристичних агенцій (TÜRSAB) експерти заявили, що до квітня-травня ціни на турецькі курорти зростуть на 50-60%, чому причиною є високий попит з боку іноземних туристів, а також – непередбачувана ситуація з валютою.

«Збільшення валютних курсів безпосередньо відбивається на наших витратах. Ми не можемо купувати товари, які ми купили цього тижня, за тією самою ціною наступного тижня – щотижня ми спостерігаємо 30% зростання. Вартість цих товарів найбільше впливає вартість номера. Тому ми не можемо зробити прогнозовані ціни на наступний сезон», – заявив Бюлент Зюзер, віце-президент Союзу туристичних підприємств та розміщення Егейського моря (ETIK). А крім того, подорожчання всього може призвести до масових протестів та політичних скандалів. Подробиці читайте за цим посиланням.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Що буде, якщо ми всі захворіємо на коронавірус? – епідеміолог».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі