Турист повернувся з Єгипту і дав 6 порад, як заощадити на відпочинку та покращити його

Шість лайфхаків для туристів, які планують поїхати до Єгипту, які допоможуть їм створити більший комфорт під час відпочинку і вбережуть від неприємностей, озвучила туристка, що повернулася з Шарм-ель-Шейха, у своєму блозі. Судячи з лайфхаків, прагнення «добути» з туриста зайвий долар у Єгипті не змінилося. Тому більшість порад стосується саме фінансового питання.

Як розповідає туристка, у Шарм-ель-Шейху вона та чоловік провели два тижні. «Ми не сиділи постійно в готелі, бо пасивний відпочинок, як я його називаю, “верхопузинг”, для нас нудний. Їздили на екскурсії, вибиралися до міста, спілкувалися з місцевими жителями та спостерігали за їхнім життям». І з цього погляду вона дає такі поради:

  1. Обмін грошей – у пам’ятці туроператора, за словами туристки, написано, що обміняти гроші на валюту Єгипту можна в обмінних пунктах або у відділеннях банків, «причому в банках курс є стабільним і приємнішим». «Це так, але чомусь туроператор забув написати, що тепер існує ще один спосіб обміну грошей, причому він найзручніший, цілодобовий і не потребує пред’явлення паспорта та пластикової картки. Йдеться про чудові єгипетські банкомати, які змінюють гроші за курсом банку, без картки та без комісії. Такі банкомати є в багатьох місцях курортних зон і відрізняються від звичайних банкоматів тим, що в них два відсіки для грошей, які розташовані поруч. В один кладеш, наприклад, долари, а з іншого отримуєш єгипетські фунти», – розповіла туристка. Втім, оскільки ще пара лайфхаків розповідає, що один із улюблених способів «надути» туриста – це підсунути йому єгипетський папірець менше номіналом, а також – що ціну туристам все одно називають у доларах – питання необхідності обміну залишається під питанням.
  2. Де взяти купюри 1 долар. «Не секрет, що всі єгиптяни, які працюють із туристами, чекають на чайові. Це і покоївки у готелях, і біч-бої на пляжі, і офіціанти у ресторанах. Звичайно, можна і не давати ці чайові, вас все одно обслужать. Але чайові – добрий стимул, щоб це обслуговування було на високому рівні», – заявляє туристка, далі описуючи, як прибиральник номера «відплатив» за недоотримані чайові. Якось поспішали на екскурсію і забули покласти на стіл чарівну купюру. Коли приїхали, номер був прибраний, але рушник для ніг нам покласти “забули”, а наступного дня покоївка прийшла прибирати наш номер після обіду, коли ми лягли відпочити». У результаті туристка відповідає, що долари можна міняти – у водіїв маршруток, що курсують уздовж узбережжя, а також обслуговуючого персоналу готелю. «Вони змінюють із великим задоволенням, бо їм приємніше мати купюри більшого номіналу», – заявляє вона.
  3. Купівля екскурсій – причому туристка відразу уточнює, що йдеться про екскурсії «не у свого туроператора, а у вуличних турагентствах, що вийде набагато дешевше» – нагадаємо, що такі екскурсії не дуже рекомендуються, велика можливість нарватися не тільки на шахраїв, але і на зневагу до правил безпеки. Туристці «підвернулися» лише охочі трохи нажитися на туристах. Вона радить – докладно з’ясуйте всі пункти програми. «Наприклад, можуть сказати, що обід увімкнено, але забудуть повідомити, що напої не включені. Таким чином, треба взяти воду із собою. Коли ми їздили на екскурсію до природної визначної пам’ятки в Червоному морі Блакитної дірки (кораловий заповідник), нам повідомили, що за в’їзд на територію заповідника стягується збір 5 доларів і включений у вартість екскурсії. Але “забули” повідомити, що, крім масок (ми їх взяли із собою), ще обов’язково потрібні ласти (у нас були, але ми їх не взяли на екскурсію) та рятувальні жилети. Ласти та рятувальні жилети пройшлося орендувати по 5 доларів з носа, бо без них нас відмовлялися пускати в море до тієї діри», – розповідає вона.
  4. Громадський транспорт: у Шарм-ель-Шейху, за словами туристки, вздовж усього узбережжя курсують біло-блакитні маршрутки. «Їздять вони часто і самі зупиняться перед вами, ще й заздалегідь погудять. Для місцевих вартість проїзду варіюється від відстані та максимальна – 5 фунтів (третина долара). Для туристів тариф незалежно від відстані – 1 долар з носа. Але це для тих, хто знає. Якщо запитати водія, він спочатку називає вартість 3 долари, а коли починаєш обурюватися, то погоджується на 1 долар. Тому питати нічого не треба. Просто сідайте та називаєте місце, де вам виходити. Платіть за долар з людини», – заявляє вона. При цьому маршрутки курсують з ранку до ночі.
  5. Магазини, сувеніри, фрукти: тут порада колишня, перевірена – торгуватися не тільки можна, а й потрібно. «Раду свою ціну, на яку ви реально згодні, називати відразу і стояти на ній. Якщо продавець не падає до цієї ціни, ми просто розверталися та повільно йшли. Часто нас зупиняли на порозі та повідомляли, що згодні на нашу ціну. Якщо не зупиняли, то ми розуміли, що остання оголошена продавцем ціна – та сама вірна. І саме за цю суму купували те саме в наступному магазині», – розповідає туристка.
  6. Уважно рахуйте, скільки вам дали здачі: той самий згаданий «валютний» лайфхак – «розплачуючись великими місцевими купюрами, не поспішайте йти і уважно дивіться, скільки вам дали здачі». «Варіантів кілька: можуть просто недодати, на кшталт помилилися; можуть дати купюру потрібного номіналу, але вийшла з звернення», – пише туристка. І далі додає, що «найулюбленіші та найбажаніші для єгиптян гроші – це американські долари». «Їх із задоволенням приймають скрізь і за непоганим курсом, наближеним до банківського. Коли питаєш вартість, насамперед її називають саме у доларах. Тому міняти готівкові долари на єгипетські фунти смислу не бачу», – зазначає вона. При цьому євро приймають також без проблем, але «курсу» 1 євро – 1 долар, що явно невигідно. А ось безготівковий розрахунок у країні, що явно увійшов за роки відсутності Єгипту в Росії, так і не прижився – «картою можна розплатитися тільки у великих магазинах, яких майже немає. Або на ресепшен свого готелю», – пише туристка.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі