В Єгипті почали перейматися виверженням вулкана

Окреме заспокійливе повідомлення для турринку і туристів змушене було опублікувати Міністерство навколишнього середовища Єгипту в зв’язку з виверженням вулкана на начебто далекому від країни Пірамід іспанському острові Ла-Пальма. У заяві стверджується, що Єгипет безпечний, громадяни і туристи не постраждають.

Заява була зроблена у зв’язку з побоюваннями, що викиди вуглецю, пов’язані з вулканом Ла-Пальма в Іспанії, можуть досягти Єгипту. Як заявили в міністерстві, Єгипет знаходиться далеко від джерела викидів – на відстані приблизно 4’000 км. Також в заяві додано, що гази, що випускаються вулканом, знаходяться у верхніх шарах атмосфери, і тому люди їх не відчують.

Вулкан Кумбре-Велья, розташований в активній вулканічній гряді на острові Ла-Пальма, почав вивергатися в вересні. 9 вересня була зафіксована перша вулканічна активність і виверження триває досі. Уже близько 7.5 тис. чоловік були змушені евакуюватися, близько 900 гектарів покриті лавою, знищено та пошкоджено понад 2 тис. будинків.

Дане виверження може тривати до трьох місяців – попереджають вчені. Висловлюються в тому числі побоювання не тільки проблем з викидами вуглецю, а й проблеми з викидами вулканічного попелу, який може зупинити авіасполучення в даному регіоні. Хоча поки такої необхідності не було, але цю можливість не виключають і в Єгипті, побоюючись за відновлення туризму. Досить згадати виверження ісландського вулкана Ейяфьятлайокудль в травні 2011 року, яке закрило небо над усією Європою.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі