Обман туристів на кожному кроці: які махінації чекають відпочиваючих в Єгипті

Про махінації, з якими можуть зустрітися туристи, які подорожують на курорти Єгипту, розповіла на своєму каналі блогер-«резидент», що живе в Хургаді. За її словами, раніше єгиптяни «резидентів» так нахабно не обманювали, але з великим напливом українських і російських туристів їм «розбиратися стало ніколи, гребуть з усіх».

«Будьте, як піонер завжди готовим до того, що коли в вас побачать туриста, то тут же спробують нажитися. Видають туриста браслет готелю на руці, шкіра що не встигла засмагнути, відвертий одяг, палаючі цікавістю очі … Просто те, що ми іноземці, вже привід завищити для нас цінник», – заявляє блогер. Перша серія попереджень стосується «взаємин» з громадським транспортом і таксі. І поради вона дає наступні:

  1. «Туристу на маршрутках краще не їздити. Але якщо доведеться, то запасіться дрібними монетами по одному фунту. Знайдіть місце, де вам розміняють купюри на монети і розплачуйтеся за тарифом». Далі вона наводить такі приклади від туристів: «При посадці в мікроавтобус літня пара росіян поцікавилася у водія, скільки коштує проїзд. Він назвав ціну – 10 фунтів за двох. Пенсіонери цін не знають, погодилися, сіли в маршрутку. У мікроавтобусі пасажири їм пояснили, що ціна не 5, а 2 фунта з людини. Але коли вони хотіли заплатити за тарифом (4 ф.), Водій не погодився і з них двох почав вимагати 10 фунтів, тобто по 5. Мовляв, раз почули ціну і сіли, значить повинні її і заплатити». «Хлопець з дівчиною поляки сіли в маршрутку, запитали ціну, водій відповів 5 за двох. Хлопець питає: “5 доларів”? Водій відповідає: “yes – yes”! Але тут вже все в маршрутці почали пояснювати, що 5 фунтів, а не доларів і показувати, яку купюру потрібно заплатити. Боже, водій так кричав на єгиптян, що вони йому “бакшиш обламали”, там трохи до бійки не дійшло».
  2. Також блогер рекомендує всюди – в магазинах і т.д. уточнювати ціни. «Заздалегідь поміняйте долари або євро на фунти. Зробити це можна в банкоматі. І розплачуйтеся фунтами. Якщо платити доларами, то можуть ще обдурити і з курсом», – додає вона. Або, наприклад, влаштовувати такі махінації. «Мені «пощастило» тричі за тиждень з числом 13. Англійською 13 звучить «Сетін», але коли дійде до оплати, кажуть, що називали суму «сетІ», тобто 30. Наприклад, коли довелося скористатися помаранчевим таксі для короткої поїздки. Їхати потрібно було 5 хвилин, водій при посадці сказав “сетіН”, а коли під’їхали і я дала йому 15 (з чайовими), він став вимагати ще 15. Нібито його “англійська не хороший”, він мав на увазі “сетІ” – 30! Теж саме сталося в супермаркеті, де не були вказані ціни. Продавець назвав ціну 13, а в чеку пробив 30. І в кафе! Це дрібниці по суті, але якщо станеться таке з туристом тричі поспіль – враження про відпочинок в Єгипті буде зіпсовано», – заявляє блогер.
  3. Ще одне попередження – про гроші. «50 піастрів – дуже дрібна монета – схожі на 20 і 50 фунтів. Водій або продавець може «впустити» велику купюру. А насправді швидко підмінити на дрібну і доводити, що це ви дали йому її. Якщо заплатите доларами, то відлічить здачу дрібними фунтами і швидко поїде. У підсумку виявиться, що здачу він звичайно не додав», – зазначає експерт.
  4. Також за її словами, кмітливість проявили водії помаранчевих таксі (таксі такої собі якості для місцевих). «Їх стало так багато в Хургаді, що на всіх пасажирів не вистачає. Що придумали таксисти! Вони підключилися до Uber і InDriver і приймають замовлення в додатку. Якщо ви віддаєте перевагу користуватися комфортними машинами, в яких водії не палять і не базікають по телефону, то звертайте увагу на марку автомобіля. Подають Verna – швидше за все, це помаранчеве таксі, тісне, прокурене і брудне. Краще скинути виклик і дочекатися іншу машину», – радить блогер.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі