У Хургаді під час купання у морі туристи натрапили на “русалку”

У водах Червоного моря біля популярного курортного міста Хургада в Єгипті камера одного з дайверів зняла появу істоти, що майже зникла з вини людини – дюгоня, яку в народі також називають «володаркою морів» або «русалкою». Про це повідомило єгипетське видання El Watan.

Захопленим туристам, які вирушили на морську прогулянку заради зустрічі з «русалкою» минулого вівторка, дуже пощастило. Так, організатор морських прогулянок у Хургаді Ахмед Біджу розповів порталу, що один із виходів катера у відкрите море 18 квітня подарував туристам незабутні емоції побачивши величну і невинну тварину. Відпочиваючі спостерігали за видом морських ссавців, що зникає.

За словами вченого і директора північних заповідників Червоного моря Ахмеда Галлаба, морські «русалки» – це рідкісні морські ссавці, які поки залишаються важливою пам’яткою пляжів Хургади: туристи оплачують морські тури, щоб побачити в природному середовищі тварин, а потім прагнуть погладити їх пам’ять.

Співрозмовник також наголосив на економічній важливості присутності цих морських істот: вони вважаються джерелом національного багатства, які необхідно зберігати в секторі туризму. Згідно з останніми дослідженнями, проста присутність дюгонів в акваторії Червоного моря дає щорічний дохід Єгипту в розмірі $1.2 млн на рік.

Довідка: Дюгонь – травоїдний ссавець, що досягає чотирьох метрів у довжину і має вагу до 600 кг. Ці тварини – корінні жителі Червоного моря, перебувають межі вимирання з вини людини. Здавна дюгонів добували для м’яса, смак і текстура якого нагадувала їм ніжну телятину. У Єгипті про дюгонь відомо давно. З часів фараонів збереглися малюнки, які зображували полювання цих тварин. А в середні віки дюгонів найчастіше зображували у вигляді русалок.

Дюгоні – неквапливі істоти із загону сирен, вони повільно пересуваються, харчуючись рослинністю із дна. В даний час занесені до Міжнародної червоної книги, тому їх вилов категорично заборонено.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі