У Хорватії заборонені поліетиленові пакети і одноразові пластмасові вироби

Більшістю голосів – 75 за, 2 утрималися і 43 проти – парламент Хорватії прийняв Закон про поводження з відходами.

Після його вступу в силу, через вісім днів після його публікації в Офіційному віснику, розміщення на ринку одноразових пластмасових виробів буде заборонено.

Це означає, що більше не буде дозволено продавати такі продукти, як пластикові палички для перемішування, вушні вкладиші, соломинки, столові прибори, тарілки, соломинки, палички для змішування напоїв, а також ємності для харчових продуктів і напоїв з пінополістиролу, включаючи їх пробки і кришки, і вироби з разлагаемого окисом пластика.

З початку 2022 року заборонено розміщення на ринку легких пластикових сумок для перенесення та пакетів, за винятком дуже легких, а з 3 липня 2024 року буде заборонено продукція, що має пробку або кришку з пластика.

У Хорватії заборонені поліетиленові пакети і одноразові пластмасові вироби

Асоціація друзів тварин, яка запустила кампанію і петицію про заборону пластикових пакетів ще в 2008 році, вітає новий закон.

Асоціація пояснює, що в даний час покупці використовують найтонші одноразові пластикові пакети, які є безкоштовними, не замислюючись, як часто використовуючи їх, коли купують тільки один фрукт або овоч, хоча вони можуть прикріпити ціну в магазині до окремого товару або купити в великих кількостях або оптом.

Они добавляют, что, помимо пластиковых пакетов, которые душат животных и наносят ущерб пляжам и лесам, их производство потребляет природные ресурсы и энергию, подвергая производственных рабочих воздействию токсичных химикатов. 

Вони додають, що, крім пластикових пакетів, які душать тварин і завдають шкоди пляжам і лісам, їх виробництво споживає природні ресурси і енергію, піддаючи виробничих робітників впливу токсичних хімікатів.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі