У Грецію з Британії після 17 років судових суперечок повернуться сотні давніх артефактів

Греція змогла повернути сотні викрадених стародавніх артефактів після завершення судового позову з компанією опального британського арт-дилера Робіна Саймса. У Грецію з Британії повернеться бронзова статуя юного Олександра Македонського, повідомила міністр культури і спорту країни Ліна Мендоні.

У колекції Робіна Саймса – тисячі предметів мистецтва стародавнього світу, які були знайдені під час нелегальних розкопок та зберігалися у різних країнах. Афіни вважають, що Саймс грав ключову роль у міжнародній злочинній мережі, яка займалася торгівлею старовинами.

„Статуї, статуетки, скульптури, вази, прикраси, посуд та аксесуари, датовані періодом від неоліту до ранньовізантійської епохи і які перебували у володінні ліквідованої компанії Robin Symes Limited, були повернуті грецькою державою та репатрійовані після успішного результату багаторічної справи, – Греція.

Загалом до Греції повернеться 351 предмет із колекції Саймса. Судова тяганина з компанією арт-дилера тривала 17 років.

2016 року поліція Швейцарії у співпраці з італійською поліцією встановила, що компанія Саймса зберігає величезну колекцію артефактів на території порту Женеви.

Міністр культури і спорту Греції Ліна Мендоні, оголошуючи про повернення старожитностей, не уточнила, чи є серед аретфактів, які будуть передані Афінам, предмети зі „швейцарської колекції“ Робіна Саймса.

Протягом багатьох років Афіни домагаються повернення артефактів, які були в різні часи вивезені з Греції.

Одне з найбільш обговорюваних питань – чи повинен Британський музей повертати Греції статуї Парфенона, які перебувають у нього.

Греція неодноразово вимагала від Великобританії повернути скульптури Парфенона – Афіни не визнають законним дозвіл влади імперії Османа на вивезення скарбів.

Мармурові фризи, скульптури Парфенона на початку ХІХ століття вивіз із Афін британський дипломат лорд Елгін. Їх у 1816 році купив уряд Британії, після чого вони були розміщені у Британському музеї.

У березні цього року Ватикан повернув Греції три фрагменти з Парфенону. Папа Римський Франциск тоді назвав повернення пам’ятників важливим жестом дружби.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі