“Ніяких парфумів та жуйки”. Як поводитися у винних турах

Деякі українські туристи обирають винні тури, під час яких відвідують виноробні, виноградники та фестивалі.

1. Поговоріть із виноробами або організаторами туру, щоб отримати правильну інформацію. Якщо вам сподобався той чи інший сорт вина, дізнайтеся якнайбільше про його виробництво, різноманітність та історію. Кожен буде радий поділитися своїми знаннями, оскільки це їхня пристрасть. А обговорювати свої інтереси подобається всім.

2. Робіть нотатки про сорти, які вам подобаються. Можливо, після кількох дегустацій ви не згадаєте, яке вино викликало у вас інтерес. Ви можете відкрити свої нотатки, коли це потрібно, наприклад, у ресторані. Ви можете сфотографувати етикетку або пляшку, яка вам сподобалася, щоб вона залишалася в пам’яті телефону.

3. Поспілкуйтеся з місцевими та дізнайтесь про найкращі ресторани в цій місцевості. Запитайте, де можна добре пообідати, адже вино найкраще поєднується із смачною їжею.

4. Залишайте час між дегустаціями. Враховуйте час у дорозі між пунктами. Очікуйте, що візит триватиме більше години, тому що тут також є дружні гіди, винороби та власники ферм, які з радістю братимуть участь у розмові про вино та свої товари. Кожна виноробня має магазин усередині. Знайдіть час, щоб переглянути асортимент і, можливо, навіть купити щось.

5. Пробуйте різні вина. Не обмежуйте себе сортами, які вже знайомі. Так ви можете пропустити оригінальні сорти, про які ви не знали.

6. Перед дегустаційним туром бережіть нюх. Не їжте і не пийте нічого, що може вплинути на ваш нюх та смак. Відмовтеся від кави, фруктової, м’ятної жувальної гумки або цукерок. Те саме стосується сигарет. Утримуйтеся від куріння та використання сильних парфумів перед відвідинами дегустації.

7. Вибирайте зручний одяг. Це потрібно, щоб змогти блукати виноградниками. Не забувайте про капелюх та сонцезахисні окуляри. Віддавати перевагу чорному одязі необхідно на випадок, якщо ви ненароком проллєте вино.

8. Виявіть зацікавленість перед виробником. Не почувайтеся зобов’язаним купувати. Але висловити цікавість обов’язково.

9. Якщо ви плануєте купувати вина, підготуйте спеціальну скриньку. Щоб вино було краще захищене від спеки, а пляшки не дзвеніли, радимо заздалегідь придбати ящик для вина. Також не залишайте пляшку у закритій машині на весь день у спеці.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі