Забирайтесь геть: росіян не хочуть бачити на популярних курортах Європи

Російські туристи, які побували на популярних курортах Греції, розповіли про випадки агресивної русофобії, свідками чи учасниками яких стали. Розповіді туристів навела прокремлівська Лента.ру.

Перший інцидент – на острові Кос

Одного вечора на міському пляжі курортного острова росіянка разом із друзями влаштувала пікнік і в якийсь момент вирішила прогулятися пляжем. Повернувшись до своїх речей, вона виявила, що всі речі перевернуті, їжа в піску, а взуття розкидане, поскаржилася вона. Як виявилося, розгромила група молодих туристів, схожих на англійців. Слідом за росіянкою вони кричали «fuck Russians!».

Другий – в Афінах

Інша російська мандрівниця також відчула на собі агресивну русофобію. За її словами, вони з супутником сиділи у вуличному кафе, як жінка, що раптово сиділа поруч, схожа на туристку з Північної Європи, почала ображати їх і знімати на камеру телефону.

«Уявіть: ви нікого не чіпаєте, а у вас мало не тицять пальцем з криками: «Вас не має бути тут, сидіть удома і не ганьбьтеся»», – повідомила вона.

Нагадаємо, із початком російського вторгення в Україну російські туристи стали скаржитися на ворожість під час відпочинку за кордоном (ред. цікаво чому ж так відбувається…). Йдеться про наклейки в літаках з написом «Літаки з російськими туристами повинні розбиватися», відмови заселяти росіян, прийняте великою готельною мережею RIU Hotels, припинення видачі шенгенських віз рядом держав, а також окремі випадки загроз фізичної розправи – такі історії траплялися.

На початку липня представники турсектору, клієнти якої нещодавно відпочивали в Греції, розповіли про те, чи відповідають правді чутки про хвилю русофобії, що охопила країну. Так, господарка турфірми на грецькому острові-курорті Корфу повідомила, що ризик зіткнення з агресією є, якщо туристи покинуть туристичну зону.

Наприкінці червня вперше почав говорити про неприкриту русофобію в Греції МЗС. Директор Четвертого Європейського департаменту МЗС РФ Юрій Пилипсон тоді стверджував, що Греція не є безпечним місцем для відпочинку росіян.

При цьому грецькі банки часто вільно інтерпретували санкції, введені ЄС щодо РФ, і блокують рахунки звичайних росіян за національною ознакою, йшлося у повідомленні МЗС.

За кілька днів посол Росії в Греції Андрій Маслов також прокоментував ситуацію. «У Греції зараз перебуває досить багато націоналістично налаштованих українців. Це треба мати на увазі», – пояснив він.

Експерти наголосили, що прояви агресії щодо росіян на курортах бувають різні. По-перше, негативне ставлення може походити від місцевих жителів, які працюють у турсекторі. Як правило, це проявляється у відмові заселити в готель, заборону відвідати ресторан/кафе або пустять, але принципово не обслуговуватимуть. По-друге, агресивна поведінка з боку інших курортників.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі