Безкоштовний “безвіз” до Європи закінчується, тепер туристи із 60 країн платитимуть за в’їзд

Туристи, які прибувають без віз до Європи з шістдесяти країн, які не входять до блоку ЄС, тепер платитимуть за проїзд до Шенгенської зони.

Заяву щодо зборів, введених для безвізових мандрівників, зробила Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS). Українців дане нововведення не торкнеться, т.к. між Україною та Євросоюзом встановлено безвізовий режим.

Раніше туристи з низки країн могли в’їжджати до Європи терміном до 90 днів без будь-якого дозволу на поїздку. Проте з травня 2023 року їх зобов’яжуть подавати заяву на отримання дозволу ETIAS до відвідування Шенгенської зони та внести разовий платіж. Експерти зазначили, що йдеться про запровадження звичайного мита, а не про візу. Менш ніж за рік кожен мандрівник має платити 7 євро (близько 300 гривень) за право проїзду до Європи. Сплатити прикордонний збір можна за допомогою банківської картки.

«ETIAS буде простою, швидкою та зручною системою для відвідувачів і, більш ніж у 95% випадків, призведе до позитивної відповіді протягом кількох хвилин», – йшлося на сайті Єврокомісії.

Термін дії ETIAS буде три роки і дійсний для необмеженої кількості записів. Оплачувати мито, що діє на поїздки протягом трьох років, зобов’язані мандрівники віком від 18 до 70 років. Від платежу звільняються туристи віком до 18 та старше 70 років.

Рішення ETIAS підтримали такі країни: Австрія, Бельгія, Угорщина, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Швеція, а також держави, які не входять до блоку ЄС – це Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Довідка: Шенгенська зона – це зона з 26 європейських країн, які не мають внутрішніх кордонів та дозволяють людям вільно переміщатися між ними, включаючи такі країни, як Іспанія, Франція, Греція, Німеччина, Італія та Польща.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі