Кров з молоком: Де знаходиться озеро з рожевою водою

На південному заході Австралії, на острові Мідл-Айленд знаходиться озеро Хіллієр, оточене піском та евкаліптовим лісом та відокремлене від океану вузькою смужкою землі. Чому воно наповнене рожевою водою та які легенди ходять про це місце, читайте у матеріалі «Tourist.com.ua».

Головна особливість озера Хіллієр у тому, що воно рожеве. Причина такого незвичайного кольору води досі не розгадана. У свій час фахівці припускали, що справа в солоності та специфічних водоростях, але тести, проведені в 1950 році, не підтвердили даних припущень. Однак є красива легенда, яка пояснює колір води у водоймі, ніби поранений, але моряк, що вижив у аварії корабля, потрапив на безлюдний острів. Він мучився від болю і голоду і просив небо про визволення, поки з лісу не вийшов незнайомець із глечиками молока та крові. Він вилив їх у озеро, і воно набуло рожевого кольору. Чоловік сказав: Кров допоможе тобі забути, що таке біль. Молоко позбавить тебе почуття голоду. Тобі варто лише поринути у ці води». Моряк пірнув у рожеву воду і справді позбувся болю та голоду. Назавжди…

Острів та озеро були помічені під час експедиції британського мореплавця Метью Фліндерса у 1802 році. Як то кажуть, капітан Фліндерс помітив Хіллієр, піднявшись на вершину острова. До речі, пізніше цю висоту 185 метрів назвали Піком Фліндерса.

На початку XX століття в озері Хіллієр почався видобуток солі, проте через шість років її припинили. Колір води озера є незмінним і не змінюється при відборі води в окрему ємність. У водоймищі можна купатися, але з дотриманням елементарних правил безпеки. Небажано перебувати у його воді тривалий час, оскільки сіль може завдати шкоди шкірі та слизовій оболонці.

У озера Хіллієр є суттєвий мінус: дістатися туди важкувато, а щоб побачити водоймище з висоти і у всій красі, знадобиться орендувати вертоліт або невеликий літак. Турагентства надають таку послугу, але коштує вона недешево.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі