«Стоячі місця» в літаках обурили громадськість: показано, як у Європі возитимуть бідних туристів

Ідея «стоячих місць» у літаку, з якою колись оскандалився відомий лоукостер Ryanair, не залишає авіадизайнерів і найжадібніші авіакомпанії: черговий креатив представили на європейській виставці Aircraft Interiors Expo у Гамбурзі. Коментатори правда охарактеризували проект як «пекло, жах і страшний сон», а також засумнівалися у його безпеці. Тим не менш, очевидно, що в спробі заощадити і вижити якнайбільше грошей з пасажирів, авіакомпанії з часом досягнуть дозволу влади, щоб ущільнити місця в салонах літаків до максимуму, а можливо – і до стоячих місць. Тож нинішній проект може ще здатися «квіточками».

У чому полягає нова ідея, що викликала обурення туристів? Авіадизайнери вирішили заощадити місце для ручної поклажі, зняли багажні полиці, а на їхньому місці вирішили розмістити двоповерхові крісла, схожі на ті, що бувають в автобусах. Як і в автобусі, один ряд знаходиться над іншим, а на верхній рівень можна піднятися сходами. При цьому для туристів у верхньому ряду залишається трохи менше 1.5 метра простору між сидіннями і стелею літака, тобто випрямитись на весь зріст там вдасться рідкісному туристу.

“Більше пекла!”, – прокоментували цей винахід туристичні блогери. «Я повернуся, щоб прокоментувати це, як тільки моя клаустрофобія дозволить мені знову дихати», – додав інший.

Дизайнер цього проекту Алехандро Нуньєс Вісенте стверджує, що туристам і так доводиться згинатися – до того ж, так спроектовані сучасні сидіння економ-класу. До того ж ті, хто сидить у нижньому ряду, мають змогу витягнути ноги, бо прямо перед ними немає сидінь – він пояснив, що саме ця проблема змусила його розробити проект. Щоправда, деяких цей ряд змусить пережити почуття клаустрофобії.

Втім, основне питання туристів було навіть не у зручності, а в безпеці. «Зламайте обидва коліна одночасно, коли ви потрапляєте у турбулентність!» – обурюється один. “У разі катастрофи ви не просто помрете, як раніше, перед цим вас розчавить”, – додає чорний жарт інший користувач.

Однак, цей «страшний сон» може стати реальністю. Дизайнер заявив, що він уже отримав інвестиції для проекту і перебуває у процесі переговорів як з авіакомпаніями, так і з компаніями-виробниками сидінь. “Моя мета тут – змінити місця в економ-класі на краще для людства або для всіх людей, які не можуть дозволити собі платити за дорожчі квитки”, – додав він.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі