Популярний курорт Туреччини оголосив про туристични кризу

Кемер – курорт у турецькій провінції Анталія, у сезоні 2022 чекають важкі часи. Число українських та російських туристів, які раніше становили до 70% гостей у Кемері, різко скоротилося. На курорті очікують скорочення турпотоку щонайменше наполовину. При цьому кількість тих, хто мігрував на курорт на постійній основі – в першу чергу також українців і росіян – збільшилася кратно, що призвело до різкого зростання цін на купівлю та оренду квартир та вілл. А це, своєю чергою, несе нові проблеми курорту.

Як заявив мер Кемера Наджаті Топалоглу, зазвичай до 70% туристів, які прибувають на курорт, складали українці та росіяни. Але через війну число туристів за прогнозами скоротиться цього літа як мінімум наполовину. «У Кемері, куди щороку приїжджає 6 мільйонів туристів, цього року їхня кількість скоротиться до 3 мільйонів людей», – оцінив він.

В основному, за його словами, зараз російські туристи користуються «перекладним» маршрутом Москва – Сочі – Стамбул – Анталья. Причому дорога літаком збільшилася з 3 годин до 6 годин.

У результаті заповнюваність готелів у районі Кемера впала до катострофічно низького рівня 40-50%, додав пан Топалоглу. При цьому в готелях, які орієнтовані на європейські ринки, проблем немає.

«В даний час у готелях найбільше туристів з Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Данії, Польщі, Литви та Естонії. Цього року ми очікуємо на 3 мільйони», – заявив він.

Є у Кемера та інші проблеми. «Заможні українці та росіяни приїхали до Кемеру на постійне проживання. У результаті ціни на житло і орендна плата зросли, можливо, в 10 разів. У результаті працівники готелів не можуть дозволити собі орендувати житло», – розповів мер, додавши, що ця проблема загалом характерна для всієї Анталії. Загалом популярний курорт Туреччини оголосив про настання важких часів.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі