Естонія розпочала повномасштабну заміну російських туристів

Північно-східний регіон Естонії Іда-Вірумаа, який межує на півночі та сході з Росією, і є неймовірно затребуваним через лікувальні спа-комплекси у росіян, насамперед у петербуржців, відмовився від зусиль із залучення російських туристів. Натомість місцева влада просуватиме свої пам’ятки для сусідів-латишів, повідомило естонське видання ERR News.

За його даними, курсу на повномасштабну заміну російських туристів передувало нормальне голосування. Туристичні агенції та компанії курортного регіону провели опитування, на кого орієнтуватися: на латвійських, фінських чи внутрішніх мандрівників. Латвія “виграла” з невеликим відривом. Проте експерти зробили застереження, що латвійські туристи не поповнять втрату російського туризму.

«Замінити відсутніх росіян можна лише основним зовнішнім ринком Естонії, яким є Фінляндія. Ми вже розпочали роботу, але швидко обсяг туристів не відновити. Сьогодні ми вирішили прибрати російський ринок серед наших ринків, і на додаток до Фінляндії працюватимемо на латвійському ринку», – повідомила координатор з туризму в Іда-Вірумаа Кадрі Ялонен. Національний туристичний сайт Естонії visitestonia.com вже пропонує повну версію ресурсу латиською мовою.

У цьому переконати фінів у привабливості східного регіону Естонії непросто. Раніше Ялонен пояснювала, що є географічна «перепона»: естонський регіон знаходиться далеко від Фінляндії (дві країни розділяє Фінську затоку), але близько до російського кордону.

Готель Narva, розташований в однойменному місті на кордоні двох держав – Естонії та Росії – раніше самостійно докладав зусиль із залучення туристів з Франції, Німеччини та Скандинавії. А зараз виступив на підтримку нового напряму джерела туристів. «Це чудове рішення, оскільки наш готель не робив таких кроків у латвійському напрямку. За допомогою кластера ми отримаємо нових клієнтів», – зазначив директор готелю Narva Володимир Арет.

У доковідний період російські туристи становили трохи більше чверті всіх туристів у північно-східному регіоні Іда-Вірумаа. Після початку війни Росії проти Україні транскордонний туризм у країні впав майже на 90 відсотків.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі