12 аеропортів ЄС приєдналися до програми вуглецевої акредитації аеропортів для екологічних подорожей

Глобальний вуглецевий стандарт для аеропортів Airport Carbon Accreditation оголосив про те, що 12 аеропортів в ЄС заприсяглися продовжувати свою діяльність відповідно до глобальних кліматичних цілей, повідомляє Міжнародна рада аеропортів (ACI).

За даними ACI, аеропорт Базель-Мюлуз у Франції та Швейцарії, аеропорти Стокгольм Арланда та Гетеборг Ландветтер у Швеції, а також дев’ять аеропортів у Португалії приєдналися до списку з 14 аеропортів, які прийняли програму, спрямовану на досягнення цілей викидів вуглекислого газу, встановлених ЄС, повідомляє SchengenVisaInfo.com.

Вимоги, встановлені програмою вуглецевої акредитації аеропортів, включають узгодження вуглецевого менеджменту з Паризькою угодою, включення інших джерел викидів у вуглецевий слід аеропорту, а також особливу увагу до залучення зацікавлених сторін у ефективне партнерство для досягнення цих цілей.

“Вимога до аеропортів привести свої стратегії та плани з управління викидами вуглецю у відповідність до амбіцій Паризької угоди, згідно з якою глобальне потепління має бути обмежене рівнем нижче 2⁰C, а в ідеалі – 1,5⁰C, означає, що аеропорти повинні визначити свої цілі зі скорочення викидів та відповідні шляхи їх досягнення”, – йдеться у прес-релізі.

Шведські аеропорти показали одні з найкращих результатів, досягнувши рівня 4+ “Перехідний період”, після якого вони працюватимуть без копалин до 2020 року, що стало першим рекордом. Мета країни полягає в тому, щоб до 2025 всі наземні операції стали без викопного палива.

Що стосується інших аеропортів, таких як аеропорт Базель-Мюлуз у Швейцарії, то він уже виконав усі необхідні вимоги для переходу на рівень 4, і навіть переніс термін на ранній період, встановивши його на 2030 замість 2050.

З іншого боку, аеропорти Португалії отримали акредитацію на рівні 2 “Зниження”, а ще два аеропорти досягають четвертого рівня адаптації програми.

Новий рівень акредитації означає, що аеропорти Португалії постійно скорочують викиди CO2 завдяки таким ініціативам, як перехід на електроенергію, що повністю відновлюється, електрифікація флоту та впровадження світлодіодів, а також встановлення ефективних партнерських відносин для забезпечення скорочення викидів.

“Аеропорти займають унікальне місце в екосистемі повітряного транспорту, виступаючи як представництво галузі на землі, пов’язуючи глобальну галузь з місцевими спільнотами, які вони обслуговують. Це унікальне положення робить частиною їх ДНК служити платформою для більш екологічних, розумних, дружніх до клімату операцій та рішень . Я хотів би щиро привітати всі дванадцять аеропортів з відмінними результатами”, – сказав Олів’є Янковек, генеральний директор ACI Europe.

У цій програмі також беруть участь такі аеропорти:

  • Фару, Флорес, Мадейра, Орта, Лісабон, Порту, Санта-Марія та Порту-Санту в Португалії.
  • Мілан-Мальпенса, Мілан-Лінате, Рим-Чампіно та Леонардо да Вінчі-Рим-Думічіно в Італії
  • Канни-Манделю, Сен-Тропе та Ніцца Лазурний берег у Франції
  • Роттердам – ​​Гаага у Нідерландах
  • Гетеборг-Ландветтер та Стокгольм-Арланда у Швеції.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі