Це “підірве” туристичний сектор: у Туреччині заговорили про нові люксові 5-зіркові готелі

Грандіозне будівництво нових «люксових» готелів в Анталії планується організувати на 50 млрд турецьких лір кредитної підтримки, яке пообіцяв турбізнесу президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. На цю суму можна побудувати 85 шикарних люксових готелів на додаток до існуючих, що просто «підірве туризм у Туреччині» – це буквальні слова одного з місцевих експертів, який так емоційно висловився про нові перспективи.

Суть питання в тому, що після зустрічі з представниками бізнесу президент Туреччини заявив, що із заявленої кредитної підтримки у розмірі 150 мільярдів турецьких лір, яка буде надана виробництву та туризму, частина у розмірі 50 мільярдів буде виділена на туризм і в основному на готелі. За оцінкою президента, ця сума «досить велика для фінансування туристичного сектора та інвестицій у туризм». Зазначимо, що йдеться не про безоплатну субсидію, а про довгостроковий кредит під 9% для «компаній, які надають послуги із заробітку іноземної валюти в туристичному секторі».

Кайхан Танер Озен, один з менеджерів кредитного відділу колишнього Банку розвитку Туреччини (TKB), прокоментував це так: «Якщо це станеться, 85 абсолютно нових 5-зіркових готелів, кожен місткістю 1000 місць, можуть бути побудовані з цією фінансовою підтримкою. Припускаючи, що ці готелі продаються в середньому по 70 доларів за ніч за ніч у високий сезон і 40 доларів у низький та міжсезоння, готелі матимуть чистий операційний прибуток у розмірі 1,05 мільйонів доларів від загального обороту 1,9 мільйона доларів. Це дає одному готелю чистий операційний прибуток у розмірі 6175000 доларів на готель, і немає жодного власника готелю, який не був би задоволений цим прибутком».

Експерт також додав, що якщо припустити, що 50% приблизної вартості буде профінансовано, а решта буде покрита за рахунок власного капіталу інвесторів, кількість п’ятизіркових готелів, що будуються, збільшиться до 170, а місткість – до 170 000 місць. «Враховуючи, що турист, що в’їжджає, зупиняється в середньому на 10 ночей, це означає, що у високий сезон, який триває чотири місяці, буде прийнято 2 040 000 туристів. Якщо підрахувати, що наші готелі продаються в середньому по 70 доларів за ніч за ніч у високий сезон, ми отримаємо 1,5 мільярда доларів, а якщо припустити, що вони продаються в середньому по 40 доларів у низький сезон, ми побачимо ще 400 млн. .доларів в обороті. Таким чином, чистий операційний прибуток нових готелів складе понад мільярд доларів», – додав експерт.

Загалом експерти зазначили, що інвестиції в готелі «забезпечать пряму чисту притоку іноземної валюти, яка підтримає потреби економіки». «

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі