У Європі почався приголомшливий бум на тури: зібралися їхати відпочивати 77% населення

Затяжна пандемія коронавірусу, що плавно змінилася геополітичним конфліктом, більше не утримає туристів від подорожей та сидіння по домівках: більше 2/3 опитаних європейців готові їхати у відпустку, незважаючи на зовнішні обставини та зниження витрат на відпустку. Такі приголомшливі дані на тури представила Європейська комісія з туризму (ETC) у своєму новому звіті.

За інформацією, 77 відсотків людей запланували поїздки у період з квітня по вересень 2022 року, оскільки ні пандемія, ні війна в Україні не вплинули на їхні плани на поточний рік. У заяві, опублікованій у вівторок, 12 квітня, Комісія ЄС заявила, що близько 56 відсотків європейців, які планують поїздку, мають намір відвідати іншу європейську країну найближчими місяцями. Близько 38 відсотків, які бажають подорожувати, планують подорож із ночівлею у період з червня по липень, а ще 32 відсотки націлені на подорож у період із серпня по вересень.

Дані ЄТС також показали, що 31% європейців готові подорожувати всередині своєї країни. Найбільший оптимізм щодо поїздки виявили респонденти з Італії, Іспанії, Польщі, Великої Британії та Німеччини. Крім того, дані, подані Комісією, показали, що цілі поїздок відрізнялися за віком. Так, кількість опитаних віком 18-24 роки та бебі-бумерів (туристи віком від 54 років), готових вирушити в тур, піднялася з 69 відсотків до 83 відсотків – це рекордні показники з початку пандемії.

Найближчими місяцями кращим варіантом для 22% європейців залишається сонячний та пляжний відпочинок, тоді як інтерес до міського відпочинку становить близько 15%, а до відпочинку біля води чи узбережжя – 15%.

Напрями

Результати цього опитування також показали, що Іспанія залишилася головним та улюбленим напрямком серед європейців, які подорожують за кордон. За нею пішли Італія, Франція, Греція та Португалія.

Більшість європейців, які вже запланували поїздку, мають намір провести у відпустці від чотирьох до шести ночей (33%) або від 7 до 9 ночей (27%). І лише 25% з них обрали поїздки на десять ночей і більше, переважно це сімейні мандрівники. З іншого боку, що стосується пар, то вони віддають перевагу експрес-поїздкам тривалістю до 3 ночей.

Витрати

Крім того, через побоювання з приводу інфляції більшість європейських туристів планує витратити 500-1500 євро (17’000-50’000 гривень), що означає скорочення витрат на відпочинок. Раніше опитані готові були витрачати на відпустку більше 2000 євро (66’000 гривень).

«Водночас, незважаючи на те, що існує більша впевненість у тому, коли і де буде наступна поїздка, лише 25 відсотків готових до подорожей європейців викупили квитки, що вказує на обмежений рівень фінансових зобов’язань. Європейський туристичний сектор має забезпечити орієнтацію на відпочиваючих в останню хвилину цього літа», – йшлося у заяві.

Тривожні фактори

Оскільки антиковідні обмеження вже ослаблені, близько 27 відсотків європейців уже мають чіткі плани на відпочинок, тоді як у грудні 2021 року було лише 16%. «Наш звіт демонструє, що довіра європейців до подорожей зростає зараз, коли COVID-19 значною мірою став фактом життя. Нові невизначеності на горизонті, а саме конфлікт, що продовжується, в Україні та зростання вартості життя, створюють проблеми для туристичного сектора. Тим не менш, ETC рада бачити, що, незважаючи на ці невизначеності, апетит до подорожей все ще зростає, і європейський туристичний сектор залишається стійким», – зазначив президент ETC Луїс Араухо.

Респонденти також визнали, що коронавірус залишається приводом для занепокоєння під час подорожей: 17% бажаючих подорожувати стурбовані карантинними заходами, а ще 15% – можливими змінами обмежень на поїздки. Крім того, європейці з короткостроковими планами поїздок визнали важливість суворих медичних протоколів.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Дієтологи визнали чорну каву найкращим напоєм для схуднення».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі