Турбізнес Туреччини попросив про термінову підтримку

Туреччина ризикує втратити значну частину турпотоку в поточному році через війну Росії з Україною, що серйозно посилить фінансове становище всієї індустрії гостинності. Такими прогнозами поділилися представники турбізнесу, пишуть турецькі ЗМІ.

Росія та Україна є відповідно першим та третім ринками за обсягами турпотоку до Туреччини за підсумками 2021 року, і саме на ці два напрями робиться основна ставка у майбутньому сезоні. Зараз багато представників турбізнесу можуть опинитися у вкрай непростому фінансовому становищі.

«Учасники галузі планували заробити цього року, але через війну в Україні їм буде дуже складно це зробити, — каже радник губернатора Анталії з туризму Осман Айик. – Їм потрібна підтримка. Готельєри мають минулі відстрочені борги, які вони планували погасити цього року. Оперативна підтримка галузі потрібна вже зараз, але поки що жодних рухів у цьому напрямку немає».

На думку Айика, цього року провінція Анталья зможе ухвалити лише 6-7 мільйонів туристів. Це щонайменше на 2 млн менше, ніж прибуло у 2021 році.

При цьому сумарний турпотік до Туреччини з Росії та України за підсумками минулого року склав близько 6 млн. туристів: 4,5 млн. прибутку з Росії та 1,3 млн. — з України. Замістити такий обсяг буде просто кимось, навіть внутрішнім ринком, вважає президент Асоціації професійних менеджерів готелів Бодрума Сердар Карджіліоглу. Ціни на розміщення в лірах сильно піднялися з початку року через обвал національної валюти, а також зростання витрат готельєрів через подорожчання продуктів харчування та електроенергії.

«Для вітчизняного туриста ціни зараз високі. У галузі теж немає можливості ще знизити їх більше, ми вже стали центром дешевого відпочинку всього світу. Вітчизняні туристи, які за кожної кризи є порятунком для сектора, цього року не зможуть врятувати галузь», — заявив Сердар Карджіоглу.

З тим, що на масовий турпотік із двох найважливіших ринків цього року розраховувати не доводиться, погоджується і Корхан Алшан, генеральний директор мережі Nirvana Hotels, що входить до Kilit Hospitality Group. Наразі всій галузі гостинності потрібна значна кредитна підтримка на комфортних умовах.

«Ми не побачимо туристів з України протягом довгого часу, а щодо Росії діють великі санкції. На ринку виникла серйозна невизначеність. Тому сектор потребує термінової кредитної підтримки, щоб погасити відстрочені борги і пережити нинішній період», — заявив експерт.

Також буде цікаво: Туреччина переорієнтується на туристів з Європи та Близького Сходу

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі