У Туреччині туристів попередили про нову небезпеку у Середземному морі

Неприємні, але теоретично безневинні «морські соплі», що атакували пляжі Туреччини нещодавно, можуть змінитися куди неприємнішими «інвазивними видами». Таке попередження опублікували у місцевих ЗМІ турецькі вчені-біологи, які зафіксували різке зростання кількості медуз на середземноморських берегах Туреччини.

Неприємних гостей принесло, швидше за все, сильними вітрами та течією, причому через нещодавнє розширення Суецького каналу. Причому їх бачили як на глибині – багато хто потрапив у сsтки місцевих рибалок – так і на пляжах. У результаті вчені змушені були надавати пояснення місцевим жителям.

Також читайте: Туристам розкрили реальну шокову картину туру до Туреччини за 5000 гривень

«Технічний університет Іскендеруна ініціював розслідування щодо виявлення медуз раніше за сезон. Медузи, помічені на глибині 35 морських сажнів на узбережжі затоки Іскендерун, є інвазивними видами», – заявив Тахір Озджан, морський біолог.

Імовірно, небажані гості на пляжі Туреччини прибули після розширення Суецького каналу у 2016 році – і добре освоїлися у місцевих водах.

Проблема та, що мирне співіснування медуз із туристами малоймовірне. Хоча б тому, що цей «суп» не лише непривабливий, а й небезпечний. «Ми хотіли б попередити наших громадян та туристів наперед – якщо медузи будуть принесені течією до вашого берега. Не торкайтеся їх, бо вони отруйні. Туристів та місцевих жителів ми просимо повідомляти в наш університет, якщо ви помітите такі скупчення», – заявив Озджан.

Нагадаємо, що загроза реальна: тільки наприкінці жовтня, на берегах популярного курорту Каш, що в провінції Анталія, було виявлено навалу медуз Cassiopea andromeda, отруйних при дотику. У тому числі постраждали туристи. Подробиці читайте за посиланням.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Встановлено, що сон бореться із ожирінням, знижуючи кількість калорій».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі