Новий тип шахрайства з туристами: не роздруковуйте ваш посадковий талон

Роздрукований посадковий талон може зробити туриста легкою жертвою шахраїв – таку гучну заяву зробили авіаексперти, закликавши туриста користуватися цифровою версією – і принаймні не викидати посадкові в найближчу урну в аеропорту. «У посадковому талоні зберігається багато інформації про пасажира. Ті туристи, які недбало позбавляються паперового посадкового талону або діляться їм в інтернеті, полегшують хакерам злом їх облікових записів часто літаючих пасажирів і крадіжку балів, які є надзвичайно прибутковими на чорному ринку», – заявив Калеб Барлоу, президент і генеральний директор консалтингової фірми Cyner з кібербезпеки.

Він підкреслив, що для зламування облікового запису пасажира, що часто літає, шахраю потрібно небагато – ім’я туриста, номер бронювання та номер часто літаючого пасажира. “Всі три речі вказані в посадковому талоні”, – заявив він. Він також додав, що страховка у вигляді додаткових питань може не спрацювати – «відповіді на них можна отримати просто зазирнувши в інтернет». І ось у шахрая є доступ до облікового запису для пасажирів, що часто літають.

Колегу підтримав Чарльз Хендерсон з IBM Security: «Туристична галузь є другою галуззю, яку найбільше переслідують кіберзлочинці після фінансових послуг. У тому числі через величезну цінність очок лояльності. У деяких випадках хакери переводять бали у свій обліковий запис або використовують їх для покупки авіаквитків та підвищення класу обслуговування», – заявив він. Також вкрадені бали продаються в даркнеті та користуються там чималим попитом.

«Для шахраїв мати справу з вкраденими балами не так вже й складно. По-перше, їм відносно легко з’ясувати, як потрапити в рахунок для пасажирів, що часто літають. По-друге, туристи стежать за своїми милями або балами не так, якби вони стежили за своїм банківським рахунком. І по-третє, милі чи бали відносно легко використовувати способами, які дуже важко відстежити. Бали легко перетворити на подарункові карти, подорожі та багато інших речей, які можна відразу використати або продати», – додав пан Барлоу.

Експерти радять туристам використовувати мобільний посадковий талон у додатку авіакомпанії, а не роздруковувати його вдома чи в аеропорту, тим більше що «цифровізацію» вже підтримують багато перевізників. І в цілому, за їхніми словами, туристам «треба почати думати про свій обліковий запис часто літаючого пасажира, як про номер своєї кредитної картки та ощадний баланс».

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лимонний сік у каві рятує від підвищеного тиску».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі