У Єгипті туристів налякали коронавірусом

Неминучими наслідками туристичного ажіотажу в Єгипті стали великі черги на виліт в аеропортах. Туристи вже стоять у них чотири години – і ситуація швидше за все не зміниться. При цьому, як заявила виданню глава одного з турагентств, заходи коронавірусної безпеки в країні дотримуються «для галочки», що означає великий ризик для туристів.

Так, підвищені заходи безпеки під час перевірки туристів та багажу в аеропортах збирають черги, про які йшлося раніше в публікації “Це знущання: туристи стоять у 4-х годинних чергах у Шарм-ель-Шейху“. Однак ці черги можуть стати розсадником інфекції: «Натовпи людей, багато хто з них без масок, а чекати доводиться довго», – описала експерт. При цьому, хоча влада Єгипту і вимагає від туристів паперові сертифікати про вакцинацію або ПЛР-тест, до перевірки цих тестів підходять також формально і вимагають їх далеко не скрізь.

До додаткового ризику призводять і формально «антиковідні» заходи у готелях. Як заявила експерт, нововведення, згідно з яким на шведському столі столи з їжею перебувають за огорожею і їжу туристам накладає офіціант ситуацію також ускладнює: «З одного боку, тепер ніхто не зможе помацати їжу руками або, скажімо, чхнути на неї. Але з іншого боку – безліч людей все одно збираються біля стрічки. Багато хто без масок, і, звичайно, все без рукавичок», – заявила пані Гербер. При цьому «оснащеність» персоналу масками та інші заходи безпеки залежать від керівництва готелю – десь із цим суворо, а десь «навіть офіціанти та кухарі маски носять на підборідді». Вона також не рекомендує їхати до Єгипту нещепленим українцям та росіянам – ризик захворіти високий, а якість медицини – низька.

У результаті, як заявив виданню лікар-імунолог, кандидат медичних наук Микола Крючков є ризиком, що ажіотажний попит на Єгипет туристів негативно позначиться як на рівні захворюваності в Єгипті, які в Україні так і в Росії після їхнього повернення. У коронавірусу медіанний інкубаційний період до появи симптомів – 6 днів. У половини людей симптоми зараження виявляться на 6 день. Тому якщо відпочиваючі, що захворіли, полетять до Єгипту на тиждень, то симптоми у них виявляться на відпочинку. Якщо вони захворіють на відпочинку, то відчують симптоми вже після повернення», – попередив він. Він зазначив, що цілком ймовірна концентрація заразних як мінімум одна людина на літак.

Тож після повернення експерт порекомендував туристам здати в аеропорту антигенний тест та ПЛР-тест. А також – добиратися до будинку на таксі і по можливості дотримуватися “самоізоляції” протягом 6-10 днів – або, принаймні, уникати скупчень людей.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі