Один з аеропортів Європи дозволив пасажирам брати у літак до 2 літрів рідини

З сьогоднішнього дня, 28 червня, аеропорт Гельсінкі знімає суворі обмеження на перевезення рідин у літаках. Послаблення правил торкнеться лише пасажирів, для яких Гельсінкі є початковою точкою маршруту.

Як повідомляє Avianews, нові правила передбачають, що кожен пасажир, який вилітає з Гельсінкі, зможе взяти із собою до 2 літрів рідин. Відтак тепер пасажирам не доведеться викидати заповнені ємності обсягом понад 100 мілілітрів на контролі безпеки для проходу в зону вильоту.

Зняття суворих обмежень стало можливим після того, як оператор аеропорту – компанія Finavia – встановила у терміналі сканери на основі комп’ютерної томографії. Вони перевіряють речі пасажирів на наявність небезпечних речовин та дозволяють не виймати з ручної поклажі електроніку та рідини для проведення контролю.

Finavia уточнює, що подібні технології зараз використовують лише кілька аеропортів у Євросоюзі та США.

Для пасажирів, які пересаджуються в столичному аеропорту Фінляндії з рейсу на рейс, на транзитному контролі безпеки застосовуються старі правила. Вони дозволяють провозити рідини в ємностях до 100 мл, які потрібно упаковати в прозорий пакет об’ємом до 1 літра.

Обмеження на перевезення рідин у літаках

Обмеження на перевезення рідин у літаках запровадили в аеропортах по всьому світу в 2006 році. Це сталося після того, як у Великій Британії розкрили змову. Терористи планували пронести в ручну поклажу рідини в літаки, і вже в небі змішати їх для отримання рідкої вибухівки.

Передбачалося, що обмеження знімуть після винаходу нових сканерів, проте нове обладнання не набуло широкого поширення в аеропортах.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі