Названо найбільше перенаселене туристами місто Європи, і це зовсім не Венеція чи Барселона

Несподіваний лідер очолив рейтинг найбільш перенаселених туристами міст Європи. Венеція і Барселона, які страждають від овертуризму, поступилися місцем хорватському курорту Дубровник — що все ще не може впоратися зі славою, яку його древній цитаделі приніс серіал «Гра престолів». Принаймні саме так вважає рейтинг, який представило Holidu, агентство з оренди будинків для відпочинку, у своєму звіті про «перевантажені туристами» міста Європи.

Щоправда, у звіті розглядалися дані рекордного 2019 року, рекордного для туризму та останнього допандемійного. Експерти розглянули річні дані про туризм та розрахувала кількість туристів серед місцевих мешканців. У результаті одного місцевого жителя Дубровника припадає 36 туристів. Цифра не дивна, сам Дубровник — відносно невелике місто з населенням трохи більше 41 000 осіб, і при цьому 2019 року він прийняв майже 1,5 мільйона туристів.

“Надмірний туризм викликав безліч проблем у хорватському місті: від пробок до пошкоджень інфраструктури та різкого зростання цін, а також зниження якості життя мешканців”, – додали експерти.

При цьому поки що місто не намагається вводити жорсткі штрафи та обмеження — хоча окремі хорватські курорти вже планують бити невихованих туристів по гаманцю. У місті зберігаються деякі обмеження для денного відвідування туристів, а також влада міста випускає кумедні мультики з порадами, як не бути «дратівливим туристом».

До речі, на другому місці цього рейтингу є досить тісно. Там виявилася не лише Венеція, а й Брюгге в Бельгії та Родос у Греції. Кожен із них налічує 21 туриста на одного місцевого жителя — вірніше, налічував у 2019. А Барселона, яка досить великий мегаполіс, ледь увійшла в першу двадцятку – в ній всього 5 туристів на кожного жителя.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі