Ціни на готельні номери у Туреччині зросли на 85,5%

Ціни на готельні номери та вартість відпочинку в Туреччині помітно зросли: у травні в середньому по Туреччині +85%, а найбільш затребувані у туристів напрями – Анталія та Стамбул – стали ще дорожчими. Отже, які подробиці та які зміни чекають на любителів подорожей? Такими є дані травневого звіту центру статистики туризму Turizm Databank.

Що сталося з цінами на готелі у Туреччині?

За оцінкою відомства, ціна на готельні номери в травні досягла позначки в 1’869 турецьких лір (близько 87$), що становить збільшення 85.5% порівняно з попереднім періодом.

Рекордно подорожчали номери готелів у таких популярних туристичних містах, як Анталія та Стамбул. Так, в Анталії середня ціна на номери збільшилася на 89%, досягнувши позначки в 1692 турецьких лір (78$), А в Стамбулі – на 94%, до 2094 лір (98$). При цьому інфляція в Туреччині за підсумками травня 2023 досягла 39.59% у річному обчисленні.

Що сталося з цінами на відпочинок у Туреччині?

Разом із зростанням цін на готельні номери цінник на тури всередині країни також значно піднявся. За даними Turizm Databank, відпочинок у Туреччині тривалістю тиждень і більше подорожчав на 65%. Тепер ціна становить 8100 турецьких лір (380$).

Ціни на тури вихідного дня також не можуть порадувати – зростання значне, відразу 70%, у грошовому еквіваленті це 1400$. Самим туркам за кордон тепер теж складно вибратися: вартість відпочинку за кордоном, пропонованого туристичними компаніями та сайтами, також боляче б’є по кишені місцевих: зростання цін на відпочинок за кордоном для них підскочило на 61%, досягнувши позначки 12’200 лір (570$).

Важливо відзначити, що крім стрибка цін на готельні номери та тури, у травні також відбулося помітне збільшення витрат на проживання та нічліг у готелях. За даними Статистичного управління Туреччини TÜIK, інфляція у травні становила 0.04% порівняно з попереднім місяцем та 39.59% порівняно з тим же місяцем роком раніше. Витрати на проживання та проживання в готелях збільшилися на 152% у номінальному вираженні та на 54% у реальному вираженні. Щодо цін на електроенергію, то вона також відзначилася зростанням: +142% у номінальному вираженні та 69% — у реальному.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі