В Римі екоактивісти зіпсували найвідомішу пам’ятку міста

Знаменитий римський фонтан Треві став черговою жертвою екоактивістів: члени групи Ultima Generazione, що перекладається як «Останнє покоління», поглумилися над найпопулярнішою пам’яткою «вічного» та найпопулярнішого у туристів міста Європи, забравшись у фонтан і вилив у воду чорну фарбу.

Загалом в акції брали участь близько 10 активістів, за інформацією італійських ЗМІ. Група «традиційно» виступає проти викопного палива і намагається «вдарити вандалізмом по глобальному потеплінню». Група, тримаючи в руках плакати з написом Non paghiamo il fossile (Не платимо за викопне паливо) провела акцію, в ході якої в мармурову чашу фонтану вилили чорну фарбу. Вони також кричали, що країна «вмирає від ставлення влади до екології», посилаючись на нещодавню повінь у провіції Емілія-Романья.

Туристи, треба сказати, не поспівчували: коли поліція витягувала активістів із фонтану, їх «обсипали образами», а деякі, як повідомляють італійські ЗМІ, навіть «шукали фізичного контакту», тобто мабуть намагалися відлупцювати активістів.

Мер міста Рим Роберто. Гуальтьєрі у своєму виступі заявив, що фонтан очікує «дорога і складна реставрація», яка «матиме значно вплив на навколишнє середовище». Також він заспокоїв громадськість, заявивши, що незворотних ушкоджень історична пам’ятка не зазнала. «Досить цих абсурдних нападок на нашу художню спадщину. Я запрошую активістів змагатися на безпечній місцевості, не наражаючи на ризик пам’ятники», — додав мер.

Не виключено, що реставрацію частково сплатять еко-вандали. Нагадаємо, що лише за спробу викупатися у фонтані Треві з туристів «деруть» штраф у розмірі 450 євро. Нинішнє ж діяння цілком тягне на найжорсткіший штраф «за завдання шкоди культурним пам’яткам», що дорівнює майже 3 млн. гривень.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі