У Таїланді туристів почали штрафувати та саджати у в’язницю за новим законом

Туристи, які бажають “відбити” частину коштів на поїздку за рахунок доставки місцевим експатам звичної їжі, можуть отримати серйозний штраф, а то й тюремне ув’язнення – а як мінімум конфіскацію привезенного “майна”. Як повідомила у своєму блозі туристка, у Таїланді туристів почали штрафувати і садити до в’язниці за новим законом, який порушити дуже просто.

Йдеться про заборону ввезення до Таїланду харчової продукції без фіто-санітарного сертифікату. Фруктів, м’яса, сиру та рослинної сировини у вигляді насіння рослин… Для туристів, як додає блогер, проблема полягає в тому, що вже багато років для туристів доставка звичних продуктів місцевим експатам – свого роду бізнес.

«Багато експатів, які давно живуть на території Таїланду просять привезти щось таке собі шкідливе і смачненьке, та й туристи чого тільки не везуть із собою! Навіть котлети! Купити продукти з європи в Таїланді – це дорого і часто вони стають валютою у співтоваристві співвітчизників. Знаменитий “курс гречки” це вже майже мем. Порожні валізи прийнято наповнити чимось смачним на замовлення із соцмереж і ось ти вже відбив частину поїздки», – розповідає блогер. Але виявляється, у такий спосіб турист порушує закон.

«Любу їжу ввозити заборонено, не важливо з якими цілями», – підкреслила блогер і навела цитату із заяви міністра сільського господарства Таїланду Рапіпхата Чантарасрівонга: «Багато тайців повертаються на батьківщину, а туристи приїжджають відпочивати. Вони привозять із собою різні фрукти, такі як хурма та виноград, які дешевші, ніж у Таїланді. Ми хотіли б попередити, що така поведінка є порушенням закону, навіть якщо вона ненавмисна». Він при цьому заявив, що у разі порушення винуватцю, окрім тюремного терміну та штрафу, загрожує конфіскація та знищення спірного майна, тобто ввезених продуктів. Причому штраф обіцяно у вигляді 20 тис. бат (близько 20 тис. грн.) чи рік в’язниці.

Втім, як додає блогер, швидше за все «прецедентів набагато менше, ніж вдалих випадків». У Таїланді також часто суворість законів компенсується необов’язковістю виконання. Блогер також наводить коментар від туриста. «В аеропорту перевірили сумки, витягли сирокопчену ковбасу, показали папір — штраф 200 тис. або 5 років ув’язнення. Ми сказали – підписувати не будемо. У нас конфіскували ковбасу, сфотографували паспорти та відпустили».

«Сподіватимемося, цей закон і надалі дозволять ввічливо обходити таким розтяпам як я, та й фрукти прийнято здебільшого вивозити з Таїланду, а не ввозити до нього», – додала блогер.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі