У Стамбулі почали зносити будівлі, які здатні обрушитися під час землетрусу

У Стамбулі почалося знесення перших будівель, віднесених до зони найвищого ризику обвалення. Про це заявив мер міста Екрем Імамоглу.

Перші знесені будівлі знаходяться в районі Авджілара на заході міста. Мешканців будинків розселяють.

За словами мера, у Стамбулі, в зоні моментального обвалення під час землетрусу є не менше 318 будівель, ще 1525 будівель відносяться до категорій високого ризику. Щонайменше 90 000 будинків у місті можуть постраждати.

Влада міста з 2019 року спільно зі Стамбульським технічним університетом запустила програму добровільної та безкоштовної оцінки будинків у місті, що дозволяє виявити ризик обвалення. За три роки було опрацьовано майже 30 000 звернень громадян, а після землетрусу 6 лютого отримано ще 40 000 запитів на термінову перевірку будівель.

Раніше професор сейсмології, член Ради вчених мерії Стамбула з питань землетрусів Халюк Ейідоган заявив, що сейсмологи пророкують Стамбулу руйнівний землетрус до 2030 року. Одна з гілок Північно-Анатолійського розлому проходить у Мармуровому морі біля берегів міста. Потужність підземних поштовхів може досягати 7,5 – 7,7 балів.

За останніми даними, на південному сході Туреччини внаслідок сильного землетрусу 6 лютого кількість загиблих зросла до 43 556 людей.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі