В Індонезії з популярного курорту депортували росіянина через пост у соцмережах

“Ні, ми тебе не вибачаємо. Готуйся до депортації. Починай шукати квитки до Росії”, – так описав свою ситуацію росіянин, який проживав на курортному острові Балі. Приводом для депортації став лише одна допис в соцмережах про пошук сусіда на віллу, щоб таким чином знизити витрати на оренду.

Згідно з порталом «БаліФорум», так званий цифровий кочівник, якому для роботи потрібен лише ноутбук та стабільний Wi-Fi, приїхав на острів у грудні минулого року, оселився з друзями у 4-кімнатну віллу, розташовану приблизно за 30 хвилин їзди від Убуда. У деяких із них плани змінилися, кімната на віллі звільнилася. Тоді росіянин спробував знайти сусіда, щоб знизити витрати на свій гаманець із орендного навантаження. Для цього розмістив у соцмережі відповідне оголошення та вказав ціну, що дорівнює ¼ частини від загальної суми за віллу – 7 млн рупій (500$).

«В цей же час я віддав паспорт на продовження візи після прибуття. Отак збіглося, так, що раптом дзвонить агент мій і каже: на тебе чекають в офісі міграційної служби для інтерв’ю. Я здивувався: а в чому, власне, річ? Відбитки вже здав начебто. І мені агент пересилає скрині мого оголошення», – розповів чоловік.

Як з’ясувалося, його запідозрили у наданні ріелторських послуг. Турист був упевнений, що зможе довести свою непричетність і справа щодо нього розвалиться. Однак оперування цифрами та математичними обчисленнями йому не допомогло, влада Балі вважала, що сам допис є рекламою. Згідно з індонезійськими законами, маркетингові послуги прирівнюються до заробітку, при цьому робочої візи у переселенця не було. У результаті через три дні індонезійські чиновники вирішили все ж таки депортувати туриста на батьківщину. Оскільки прямих перельотів до пункту призначення не було і домовитися з офіцерами не вдалося, він купив квитки через Куала-Лумпур за 1320 доларів. «Виявилося, що за законом депортація відбувається лише на батьківщину. Дякуємо офіцерам іміграції, вони натякнули: «Оскільки зараз немає прямих рейсів, то ми не знаємо, що може статися на пересадці», — згадав він.

В результаті до Росії мандрівник не долетів: з Малайзії він вирушив до Таїланду. «Знімали мене на телефон на прощання. Як я проходжу перевірку квитка, як йду по рукаву. Мабуть, для звітності… Взагалі все культурно й чемно відбувалося, треба сказати. У Малайзії я пройшов кордон за своїм другим паспортом, про всяк випадок. Тому що в іншому мені на вильоті поставили штамп про депортацію», – додав росіянин і повідомив, що йому заборонили в’їзд до Індонезії на півроку.

Схоже, влада Балі взялася серйозно за переселенців не з подачі недоброзичливців, а самостійно. За словами росіянина, від початку 2023 року, тобто, всього за два місяці він виявився сьомим депортованим. «Коли ми сиділи вже перед виходом на посадку з офіцерами, я підглянув, як один із них гортає соцмережу у себе на телефоні та переглядає оголошення про оренду. Чітко бачив напис Bali. One bedroom, one bathroom». Він читав і пост, і коментарі. Будьте обережні, не робіть моїх помилок», — застеріг росіянин.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі