Іспанія скасовує обмеження на рідини в ручній поклажі: дозволять брати в літак алкоголь

Влада Іспанії планує з 2024 року дозволити пасажирам провозити в ручній поклажі понад 100 мл рідин без будь-яких обмежень через низку аеропортів країни.

Згідно з заявою державної компанії Aena, яка відповідає за аеропорти в Іспанії, вже наступного року обмеження на рідини будуть скасовані в аеропортах Мадрид-Бахарас та Барселона-Ель-Прат, після того, як там встановлять спеціальні 3D X-ray сканери, повідомляє SchengenVisaInfo.

Після цього технологію планують запровадити в аеропортах Пальма-де-Майорка, а також Малага-Коста-дель-Соль з 2025 року, а 2026 року – у Гран-Канарії, Тенеріфе-Сур, Фуертевентурі та інших.

Зазначається, що серед іншого нові правила дозволять пасажирам провозити пляшки вина чи оливкової олії у ручній поклажі.

Також після впровадження нової системи мандрівники зможуть залишати електроніку у своєму багажі, який можна буде взяти до салону літака.

Aena заявила, що зробить значні інвестиції в систему виявлення вибухових речовин для ручної поклажі (EDSCB), призначену для створення тривимірного зображення вмісту валіз. Новий проект має заощадити час мандрівників без шкоди для безпеки в аеропортах.

Влада Іспанії впровадила поточні правила щодо рідин у ручній поклажі у 2006 році після невдалої терористичної змови на рейсах з Лондона. З того часу обмеження в 100 мл поширюється не тільки на рідини, але і на гелі, пасти та емульсії.

Пом’якшення правил провезення рідин у ручній поклажі

Нові 3D-сканери та вдосконалена рентгенівська технологія вже пройшли випробування в США і незабаром будуть запроваджені у європейських аеропортах.

Уряд Великобританії раніше також оголосив, що в аеропортах країни використовуватимуть нові сканери з червня 2024 року.

Обмеження на 100 мл рідини також застосовувалося в Ірландії, але минулого року воно було знято. Зокрема скасування правил перевезення рідин першими підтвердили в аеропорту Шеннон.

Очікується, що нові зміни, введені в декількох аеропортах, серед іншого, запобігають хаосу, що виникає в аеропортах, особливо в розпал літнього сезону.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі