У Туреччині скаржаться на туристів-жебраків: платять лише 350 євро за All Inclucive і торгуються в магазині за копійки

Зниження цін на проживання в турецьких готелях змінив «рівень» мандрівників, які приїжджають до Туреччини з Європи: у новому сезоні «туристи обирають найдешевші варіанти системи «все включено», об’їдають весь шведський стіл повністю і готові по півгодини торгуватись у місцевих крамницях за гроші, аби отримати бажану знижку в один-два євро.

Як відзначили турецькі ЗМІ, туристичний сезон в Анталії стартував і продавці туристичних подарунків та одягу вже визначили туристів, що приїжджають, як гостей, які не хочуть витрачати гроші.

Наприклад, у Манавгаті, де щороку відпочивають 5.5 млн. туристів, через пандемічні обмеження останні два роки були дуже важкими для туризму та місцевих бізнесменів. В даний час, хоча з ковідом у Туреччині «попрощалися», місцеві торговці не бачать колишніх іноземних гостей з України, Польщі, Росії, Білорусі і країни СНД, які без торгу купують їхню продукцію. За його словами, на купівельну спроможність туристів з Ірану, Іраку та інших арабських країн зазвичай теж розраховувати не доводилося. Основний прибуток приносили європейські туристи, головним чином німці.

Проте знижки турецьких готельєрів на проживання із харчуванням залучили не той сегмент, на який розраховували місцеві торговці. Що можуть собі дозволити купити туристи, якщо вони приїхали в готель вартістю 30 євро на день? – Запитували одні ринкові бізнесмени. Другі обурювалися ціноутворенням для туристів з Європи: «Все включено» за 320 євро з перельотом для Великобританії за тиждень, 350 євро – для Німеччини за 10 днів… необхідно розуміти, що турист, який приїжджає на такий відпочинок, не робить покупки».

«Шкода, що п’ятизіркові готелі вищі за критерії туризму, встановлені Всесвітньою туристичною організацією, зараз продаються лише за 20-30 євро на добу. Ми повинні залучати туристів до нашої країни та Анталії тим витратним потенціалом, який ми втратили у 2000-х роках. Щоб ми могли залучити до Анталії якісних та сміливих у витрачанні коштів туристів, необхідно запровадити універсальні правові норми Європейського Союзу (ЄС) у судовій системі та у всіх інших сферах. Якщо цього не буде зроблено, уявіть, що до нас поїдуть європейські туристи з низькою платоспроможністю», – заявив експерт із туризму Гюльдал.

Газети навели цитату голови Асоціації з надання допомоги та солідарності з торговцями у Манагавті. Його слова чітко пояснюють ситуацію, що склалася в Туреччину: в даний час туристи, які їдуть з Німеччини на низьку готельну ціну, насправді є арабами. Формально – це громадяни європейської країни, які під час бронювання кажуть, що вони німці. Проте місцеві бізнесмени розуміють, що арабські відпочиваючі нічого не купуватимуть понад запропоноване в готелі. Відмінність у цьому, що справжні німці не скупляться і купують товари на курортах без торгу.

За його словами, для того, щоб туристичні ремісники в Туреччині могли зітхнути з полегшенням, необхідно терміново залучати до Анталії якісних та платоспроможних туристів з Європи, як це було 18 років тому, та додав, що турист, який півгодини веде переговори на ринку, щоб купити одяг на 1 євро дешевле, не сприятиме розвитку туризму у регіоні.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі