У Туреччині виник грандіозний скандал на ґрунті цін у готелях

Грандіозний скандал із незаселенням туристів розгортається у Туреччині. Що цікаво, головними його героями стали внутрішні туристи, тобто, самі турки, які купували тури… через своїх знайомих та родичів у Німеччині, бо це виявилося дешевшим. Проте готелі не бажають запускати місцевих туристів за німецькими цінами. У результаті все на початку цього сезону пішло наперекосяк, і протистояння між готельєрами та туристами «набирає сили».

Суть проблеми, як пояснили турецькі туристичні ЗМІ в тому, що турки, які мешкають у Німеччині, почали замовляти розміщення в готелях для своїх турецьких родичів, які живуть у Туреччині, оскільки це набагато дешевше. Справа в тому, що готелі традиційно дають різні ціни на різні ринки, але на внутрішній ринок ціни майже завжди найдорожчі.

Однак туристи, що прибули в готелі, не змогли довести, що живуть у Німеччині. У результаті між готелями та туристами спалахнув скандал – турецькі туристи вважають таку ситуацію вкрай несправедливою. Ціни на внутрішньому ринку виявляються значно вищими, ніж ціни для іноземців, і всі внутрішні туристи дивуються – чому вони повинні стільки платити.

Готелі дають на це запитання буквально таку відповідь: «Фактором, який провокує різницю цін, є те, що ціни за кордоном були встановлені в період, що відповідає літньому сезону минулого року, коли переважали нормальні інфляційні очікування. Ціни для внутрішніх туристів встановлювалися останніми днями минулого року, коли спалахнула інфляційна лихоманка, або на початку цього року», – заявляють вони.

Як додають у ЗМІ, готелі та турагентства, що працюють у Німеччині, почали більш тісно співпрацювати з туроператорами, щоб усунути проблему – очікувано, не на користь місцевих туристів. У результаті, все бронювання турків з Німеччини скасовується для тих, хто не може підтвердити своє місце проживання в Німеччині.

Туристи обурені, але заспокоюють себе тим, що «рівняння неминуче». «Хоча різна цінова стратегія готелів на різних ринках, як і раніше, представлятиме подібні проблеми в майбутньому, тому різниця в цінах між ринками має бути виведена хоча б на збалансований рівень», – заявляють експерти. Вони зазначають, що на турецькому ринку проблема масовіша, тому стала очевидною, а так різні ціни для різних країн часто призводили до казусів.

У тому числі й із російським ринком, зазначають вони. Далі нагадують випадок, коли турист із Данії придбав ціни за «російською» ціною. «Завдяки загальної цифровізації у споживача настільки широкі можливості для отримання оптимальної ціни, що в цей час неминуче буде досягнуто балансу у стратегії реалізації цін, яка змінюється залежно від ринків», – запевняють турецькі експерти.

Їхні російські колеги у свою чергу згадують реалії 90-х. Тоді в Росії турецькі туроператори давали дуже різні ціни навіть для Москви та регіонів. Причому для деяких регіонів вони були значно вищими, ніж для столиці.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі