В Туреччині зафіксовано масове відновлення специфічного виду шопінгу серед туристів

Масове відновлення специфічного виду шопінгу – човникових турів, які добре знайомі тим, хто пережив 90-ті, відзначають у Туреччині. Що цікаво, турецький ширвжиток насамперед розраховував на Росію, враховуючи проблеми на споживчому ринку через санкції.

Проте в оптові торгові центри масово поїхали не лише російські “шопники”, але що дивно – масово потягнулися також і європейці, здебільшого з колишнього соцтабору – Польщі, Угорщини, Болгарії тощо.

Як заявив президент турецької Асоціації промисловців і бізнесменів Лалелі – «російського» торговельного району Стамбула, відомого у тому числі своїми оптовими ринками, за старих часів частка покупців із Росії доходила до 70%.

Наразі диверсифікація збільшилася – зростає частка України, а також Болгарії та Угорщини. Почали повертатися і польські покупці, які посідали перше місце до «навали» росіян, а потім, зі вступом до ЄС, «їх як відрізало».

Проте приблизно половина всіх обсягів торгівлі – це Україна та Росія. «Доля Росії на ринку Лалелі становить 35%, України – 20%. Зараз, у зв’язку із загальною ситуацією, ми фіксуємо зниження попиту на 10-20%», – зазначив турецький експерт.

Загалом обсяг торгівлі торік становив 3,5 мільярда доларів, цього року також очікують не менше 3 млрд. До пандемії він становив близько 7 млрд, а загалом були періоди, коли доходи піднімалися й до 16-17 млрд.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі