У Туреччині найпотужніший сплеск Covid-19: сильніший, ніж перед закриттям країни для туристів у березні 2021 року

Масовий сплеск захворювань коронавірусом, спричинений «омікроном», дістався Туреччини. На даний момент, згідно з даними МОЗ, фіксується по 66467 нових випадків на день – і це черговий рекорд за весь час пандемії. Нагадаємо, що у квітні 2021 року, коли Туреччину закривали для російських туристів, ця кількість «зупинилася» на рівні 63 тисяч випадків на добу. Чи можна розглянути поточну ситуацію як серйозний сигнал щодо ризику нового закриття Туреччини для туристів – час покаже.

Додатково турецьке міністерство охорони здоров’я зазначає те, що щоденні випадки збільшилися більш ніж удвічі всього за тиждень. З дня на день темпи також зростають стрімко – так, за день до рекорду кількість хворих становила 54724 випадки.

При цьому зазначимо – насамперед страждає затребуваний екскурсійний напрямок. Більше половини нових випадків у Стамбулі. На курортах ситуація спокійніша.

Міністр охорони здоров’я Фахреттін Коджа при цьому лише закликав населення робити повторні щеплення та уникати людних місць. Додаткових заборон також поки що не введено. Експерти зазначають, що масштаби омікрон-кризи в Туреччині зростають, і не буде дивним, якщо кількість добових випадків досягне 100 тис. або навіть 150 тис.

Чи стане це приводом для закриття Туреччини питання. У квітні причиною сплеску стала “дельта”-версія коронавірусу. Якою буде політика закриттів з боку української влади щодо «омікрону» – поки що залишається під питанням.

При цьому, нагадаємо, вже встиг з’явитися новий привід для паніки – фахівці з Інституту інфекційних захворювань у Марселі (IHU) виявили у місцевих жителів на півдні Франції «нетипову комбінацію» 46 мутацій коронавірусу. Тобто цілком можливо, що це новий штам коронавірусу, який одержав лише кодове позначення B.1.640.2. Як повідомляє Daily Mail, новий вірус зафіксовано вже у 12 людей. Подробиці читайте за цим посиланням.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Професор росказала найкорисніший зимовий напій».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі