На курорті Туреччини стався землетрус: туристи налякані в очікуванні цунамі

Популярний курортний район Туреччини – Аланья, де відпочиває велика кількість українців, став сейсмічно активнішим в останні роки. Вранці 5 січня року стався черговий сильний землетрус, подробиці читайте у матеріалі “На одному з популярних курортів Туреччини стався землетрус 5,3 бали“. Відпочиваючі неабияк понервували, відчуваючи підземні поштовхи, але все обійшлося – досі про жертв не повідомлялося. Проте розслаблятись рано. Турецькі експерти з Агентства боротьби зі стихійними лихами та надзвичайних ситуацій (AFAD) закликали наляканих туристів та місцевих жителів не розслаблятися і завжди бути готовим до наступу цунамі.

Згідно з попередніми даними, внаслідок землетрусу магнітудою 5.3, що стався о 06:21 в районі Алан’є в Анталії, жертв та сильних руйнувань будівель не зафіксовано. «В Аланії землетрус відчувалося сильно. Я теж прокинувся від тряски. Наші команди проводять дослідження, поки немає негативних повідомлень», – заявив префект міста-курорту Фатіх Гюнмезер.

Фахівець із землетрусів професор Доктор Сулейман Пампал у прямому ефірі CNN оцінив те, що сталося: «Така природа цього місця, це межі плити та лінія зіткнення. В історії провінції Анталії було багато землетрусів. Навколо Кіпру теж (грецький острів – час у дорозі до якого становить менше години). У Егейському морі багато таких великих землетрусів. Якщо мене запитають, чи ми повинні боятися землетрусу, так, боятися треба. Ми повинні бути пильні у тому сенсі, що останніми роками цей регіон став активнішим сейсмологічно. Також є вторинні наслідки підземної бурі, наприклад, цунамі», – розповів він, нагадавши ще раз, що улюблене турецьке місто – це рухлива область двох плит».

Крім того, експерт зазначив, що це був не найсильніший землетрус і відніс поштовхи до малого та середнього ступеня тяжкості. «При цьому розлом у Північній Анатолії вкрай небезпечний – землетруси відбуваються у жвавому Стамбулі, Ізмірі, поряд із Ван. Тут, як і в інших місцях, у нас є розломи у Середземному та Егейському морі, навіть більші. Ці землетруси відбуваються у районі цих розломів. Для нас, на жаль, вони є звичайним явищем», – повідомив професор.

Після землетрусу у соціальних мережах з’явилася велика кількість повідомлень. “Я прокинувся вранці від повідомлення про землетрус, який прийшов на телефон”, “Я прокинувся, коли моє ліжко почало розгойдуватися як колиска”, “Зазвичай я добре сплю і мене важко розбудити, але сьогодні я прокинувся від землетрусу”, – такі повідомлення залишали ті, хто був поруч із епіцентром.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «П’ять суперпродуктів для зміцнення імунітету».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі