У Туреччині розповіли, чому наступний рік для туризму буде важчим

Із вкрай важкого для туріндустрії всього світу 2021 Туреччина вийшла успішно. Проте думати, що у 2022 все нормалізується і в країну полетять «набиті туристами літаки» – передчасно. Є ризик, що 2022 рік буде ще важчим за 2021 – такі оцінки представив перед турецьким турринком президент Робочої групи з туризму міської ради Анталії Реджеп Явуз. Зазначимо, що з проблемами туризму він знайомий особисто, тому що також обіймає посаду гендиректора NBK Touristic.

«2022 рік буде не таким простим, як очікувалося, з погляду туризму», – заявив він, для початку обнадіивши всіх, що незабаром «відправиться в минуле один із найскладніших років як у нашому житті, так і у сфері туризму». Проте, у цей «найскладніший рік», тобто, 2021, Туреччина, згідно зі звітом Всесвітньої туристської організації (ЮНВТО), потрапила до трьох країн, які зазнали найменших втрат у туризмі порівняно з 2019 роком. Окрім неї це, до речі, Мексика та Хорватія.

«2021 Анталія завершить з 9 мільйонами туристів. Наскільки я можу зібрати на основі отриманих мною даних, це буде найвищий показник серед туристичних напрямків у світі 2021 року. Туреччина, на мою думку, буде першою в Середземномор’ї з 27 мільйонами туристів і увійде до трійки найкращих у світі», – «підсолодив пігулку» експерт і далі перейшов до прогнозів.

«Це не означає, що 2022 рік буде найкращим роком у нашій історії туризму, коли всі рекорди будуть побиті, літаки та готелі будуть переповнені. Висновки, які можна зробити, простеживши за поточними подіями, до зайвого оптимізму не мають. Найважливішим порядком денним буде перебіг пандемії, а також санкції та заходи, що застосовуються щодо неї», – заявив пан Явуз.

І поки що «пандемійна» картина дуже похмура – ​​оцінює він. «Європа «встала на ручник» із останнього тижня жовтня. Навіть найнеобхідніші різдвяні заходи скасовують одне за одним. Світ рухається до вимог третьої вакцинації та 48-годинного «негативного тесту ПЛР» для всіх туристів», – заявив він. І ця вимога означає обмеження туристичного потенціалу, тому що подібного рівня вакцинації мало де досягнуто.

Особливо це стосується країн, які відправляють туристів до Анталії – додав голова робочої групи з туризму курорту. На першому місці тут Росія – де навіть частота подвійної вакцинації поки що не перевищує 42% і більше. «У світі є певна маса, яка чинить опір щепленню. У Європі цей показник становить близько 30% – але він набагато вищий у Росії та країнах Східного блоку», – заявив він. Так що з третьою дозою вакцини очікують ще більші проблеми, і якщо Туреччина піде шляхом жорсткості правил – туризм опиниться під загрозою. Також під питанням європейські ринки – туристи поїдуть, але хтось їх пустить. «Турист, який мріє закінчити темні зимові дні вдома і якнайшвидше зануритися в сонячні краї, не знає, чи зможе він подорожувати і що на нього чекає», – заявив експерт.

Прогнози за цифрами на наступний рік Явуз давати відмовився, зазначивши, що хоча головним для сезону вважається 3-й квартал з найбільшою кількістю поїздок, тобто, липень – серпень – вересень, «насіння 3-го кварталу сіють у січні – лютому – березні, у цей період зазвичай планується бронювання».

«Разом із пандемією змінилися і критерії переваги у відпустці. Крім ціни, якості продукту та погодних умов вирішальними будуть ще три питання:

  • Події та санкції щодо пандемії в країні, звідки прибуде турист
  • Події та санкції щодо пандемії в країні призначення
  • Загальна ситуація у країні призначення

У цьому контексті дуже важливим критерієм є частота вакцинації подвійними дозами у наших конкурентів, що дуже важливо для туристів», – заявив Явуз. За його оцінками, Туреччина тут суттєво відстає від конкурентів – в Іспанії щеплені 80%, тоді як у Туреччині – 61%. «Навіть обігнавши світового гіганта Іспанію з туризму і ставши першими в Європі, ми все ще сильно відстаємо від вакцинації. Якщо так буде й надалі, то 2022 рік не буде дрібницею…» – резюмував турецький експерт. Хоча туристів-«антиваксерів» рівнем вакцинації в Анталії явно не надто злякаєш…

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі