Туристам розкрили 5 схем “розводу” на гроші у Туреччині

П’ять способів “розводу” туристів у Туреччині представила мандрівниця та туристка зі стажем, у своєму блозі. Як попередила авторка, зіткнутися з ними можна як на курортах, так і в Стамбулі, «полювання» ведеться в тих місцях, які часто відвідують туристи – це в основному центри розваг, екскурсії, кафе та ресторани. І, як можна додати, нерідко «базуються» на наївності туристів та їх розрахунку на «турецьку щедрість» – про яку нерідко згадують у коментарях їх удачливіші «колеги»

Причому якщо деякі «розводки» відносно нешкідливі, і обходяться в 1-2 турецькі ліри – тобто, 2-5 гривень, інші можуть обійтися в куди більш круглу суму в євро.

  1. Наприклад, як розповіла туристка, шахрайство у центрах водних розваг, на яке потрапили її подруги. Троє з них каталися на надувній подушці і після неодмінного «атракціону», коли туристів скидають у воду, одну з них оператор, який катає туристів, «підсадив» до себе на скутер. «Коли вони повернулися на берег, він запропонував їй: «Давай ще покатаю». Та вирішила, що просто йому сподобалася… Каталися вони хвилин 30, після чого скутерист запросив за прогулянку 40 євро: «Ну ж ти сама бачила, які ціни на скутер», – розповіла блогер.
  2. Друга, масово поширена схема, застосовується у кафе та ресторанах, особливо коли їдять багато туристів, замовляючи багато страв. «Ви закінчуєте, вам приносять рахунок, сума начебто сходиться, і ви сплачуєте рахунок. Однак туди непомітно можуть дописати кілька зайвих позицій – зайвий чай, зайві тістечка», – розповіла блогерка. Це очікувано не така сума, яка може насторожити туристів, проте все ж краще уважно перевіряти.
  3. Аналогічно в меню може бути й інша «хитрість» із цінами. Написано, стаканчик чаю – 1 ліра, і тільки коли вам приносять рахунок, з’ясовується, що він коштує 3 ліри. «Виявляється, 1 ліра – це маленька склянка, а власник кафе нібито вирішив про вас подбати і одразу приніс велику», – розповідає блогер. Різниця цін невелика, але насправді, звичайно, тут «турбота» не про туриста, а про свою кишеню.
  4. До речі, аналогічно можна потрапити, купившись на акцію в кафе, додає вона. «Ми йшли, побачили напис: «Донер + айран – 12 лір», запитали, чи можна замінити айран на мінералку, нам підтвердили, що можна. На етапі чека виявилося, що ні, не можна – і з нас взяли 20 лір», – описала туристка. Тож з «акціями», за її словами, варто бути обережнішими.
  5. «Взагалі в Туреччині ніколи не говорять ціну відразу», – попереджає туристка, починаючи розповідь про ще один «розвід» вже на екскурсії в Стамбулі на кораблику. Серед туристів ходив офіціант, пропонуючи їм чай, каву, газовану воду з незмінним: «Пригощайтеся!». Туристи могли вирішити, що це включено у вартість екскурсії, вони вже її купили за 400 гривень. І лише на виході з’ясувалося, що це не так, і всі напої платні. Причому філіжанка чаю, яка у місті коштує 1-2 ліри, тут – 10 лір, кава 25 лір… Що особливо вразило, грошей зажадали навіть за хліб, який приносили, щоб кидати чайкам», – розповіла туристка.

Далі блогер, звичайно, вдається до реверансів, заявляючи, що частина цих розводок робиться «не зі зла, а через неуважність», і наполегливий турист отримав своє «вибач, помилився». Однак за описом очевидно, що це скоріше свідомий розрахунок на неуважність туриста та небажання скандалу. Причому що більше сума «розводки», то більше сил і нервів потрібно, щоб відстояти своє.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі