У Словаччині лебеді не можуть полетіти з макових полів через наркотичне сп’яніння

Фермери міста Комарно у Словаччині страждають від навали лебедів, які звикли до маку на їхніх полях. Птахи клюють макові коробки із зернами і не можуть полетіти. Також у наркотичному сп’янінні вони почали масово відкладати яйця, з яких народжуються нові лебеді, пише ЗМІ Словаччини та Чехії.

Лихо для фермерів триває щонайменше з початку року — вперше про нашестя птахів фермери повідомили ще в лютому. Спершу вони вирішили, що лебедів приваблюють калюжиці води, проте потім стало ясно, що насправді лебеді звикли до квітів маку, які містять опіум.

Як пишуть ЗМІ з посиланням на фермерів, лебеді почали відкладати яйця на маковому полі, і до травня зграя налічувала вже від 150 до 200 особин. Лебеді знаходяться під захистом закону, і фермери не знають, як їх позбутися. На даний момент лебеді продовжують жити на полях та є мак. Сума збитків від їх проживання на макових плантаціях вже склала приблизно €10 тисяч, пише видання Oddity Central з посиланням на фермера Балінтса Пама.

Птахи не можуть рухатися, не можуть літати, перебувають начебто під дією наркотиків і стають дуже легкою здобиччю для хижаків. „В принципі, це так само, як у наркозалежних людей, — пояснює натураліст Володимир Топеркер. — Якщо вони будуть їсти все більше і більше маку, все більші та більші дози, вони загинуть. У них передозування.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі