Туризм отримав новий удар: німецький авіаперевізник Lufthansa скасовує 1000 рейсів у липні

Нового удару туризму завдав авіасектор: флагманський авіаперевізник Німеччини Lufthansa заявив, що у липні, високо затребуваному для подорожей, скасує майже 1.000 рейсів. Після пандемії коронавірусу в авіакомпанії залишилася велика невирішена проблема – “кадровий голод”.

Представник Lufthansa повідомив Insider, що авіаперевізник уже скасував близько 900 внутрішніх та близькомагістральних європейських рейсів, літаки яких спочатку мали вилетіти з хабів у Франкфурті та Мюнхені в липні. Рейси, які були скасовані, були регулярними: вильоти стояли в розкладі по п’ятницях, суботах та неділях. Представник Lufthansa зазначив, що скасовані рейси становлять близько 5% від середнього розкладу авіакомпанії на вихідні.

Представник також повідомив, що бюджетна авіакомпанія Eurowings, що входить до групи Lufthansa і спеціалізується на туристичних перевезеннях, також була змушена скасувати кілька рейсів та вивести їх із системи, щоб стабілізувати обслуговування у липні.

Незважаючи на зростання попиту на поїздки, співрозмовник видання зазначив, що інфраструктура ще не повністю відновлена ​​і водночас заявив, що проблему нестачі персоналу має не лише флагман Німеччини, а й увесь авіаційний сектор у Європі. «Вся авіаційна сфера, особливо в Європі, нині страждає від нестачі персоналу. Це стосується аеропортів, служб наземного обслуговування, управління повітряним рухом та авіакомпаній», – розповів представник Lufthansa для Insider.

За винятком німецького перевізника, кілька інших авіакомпаній також зіштовхнулися з труднощами, оскільки вони не можуть збалансувати чисельність персоналу з великою кількістю туристів, що скучили за авіаподорожами. Проте страйк приблизно 80.000 протестувальників призвів до скасування всіх рейсів, що вилітають з Брюсселя. У зв’язку з цим аеропорт був змушений скасувати вильоти: більшість працівників служби безпеки приєдналися до страйку. Їхньою вимогою було підвищення заробітної плати, оскільки зростаюча інфляція вдарила по купівельній спроможності.

Минулого понеділка було скасовано загалом 232 запланованих рейси. Оскільки велика кількість людей не змогли вилетіти у понеділок, аеропорт попередив, що у вівторок та середу очікується зростання кількості пасажирів.

Хоча має місце сильний “кадровий голод”, є інші проблеми, з якими стикаються аеропорти, Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) прогнозує скорочення втрат сектору за підсумками 2022 року. За її оцінкою, втрати авіасектору мають значно скоротитися порівняно з ковідними 2020 та 2021 роками.

За даними IATA, кількість пасажирів, які літатимуть до кінця цього року, досягне 83% від рівня, який був до пандемії. Проте, було наголошено, що завдання на 2022 рік полягає у тому, щоб утримувати витрати під контролем. Очікується, що доходи від пасажирських перевезень становитимуть понад 473 млрд євро доходів сектора – це вдвічі більше, ніж у 2021 році.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі