Які механізми керують світом соціальних мереж? Що на той бік екрану?

Те, що соціальні мережі можуть викликати звикання і шкодити, більше не є відкриттям для тих, хто ними користується. — У документі Джеффа Олловські «Соціальна дилема» колишні співробітники платформи пояснюють, що шкода соціальних мереж — це їхня риса, а не побічний ефект, — каже Ада Янішевська. – Експерти з Кремнієвої долини розкривають у ньому всю правду про соціальні мережі.

Свідома маніпуляція?

За словами людей, коментували фільм, ми з усвідомленням піддаємося маніпуляціям. Платформи використовують дані, які вони збирають, не тільки для надання персоналізованих рекомендацій, але й для того, щоб впливати на наші дії та вибір. Таким чином, вони перетворюють користувачів на легкий видобуток для рекламодавців і не тільки.

– Один із експертів з наркоманії Стенфордського університету пояснює у цьому документі, що компанії використовують еволюційну потребу мозку у міжособистісних відносинах, – каже наш журналіст. Один з перших інвесторів Facebook Роджер Макнеймі висуває звинувачення, що лякають. Їхні заяви перемежовуються більш вигаданими сценами, які показують сім’ї, які страждають від залежності від соціальних мереж.

«Мені подобається» викликає жаль

Від Джастіна Розенштейна, творця найпоширенішої кнопки “Подобається”, ми можемо почути, що ця функція Facebook спочатку призначалася для поширення позитивних емоцій. Однак виявляється, що люди також почуваються скривдженими та обділеними, якщо не отримують лайків. – Крім того, фільм допомагає нам зрозуміти, як працює мережа. Багатьом із нас важко зрозуміти концепцію алгоритмів. Однак у документі ветерани Кремнієвої долини пояснюють, як було створено відомі функції, як вони працюють і як впливають на наше повсякденне життя, — каже Ада Янішевська. – Від нас залежить, як ми їх оцінюємо. Чи позитивні вони для нас чи шкідливі?

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі