Турист розкрив для себе болісне питання щодо Єгипту: чому там покоївками, офіціантами, продавцями, посудомийками працюють тільки чоловіки

Цікаве питання – «Чому в Єгипті працюють одні чоловіки?» – Розкрив турист на у своєму блозі. За його словами, його давно цікавило питання, чому практично весь місцевий персонал у готелях Єгипту – чоловічої статі. «Чоловіки – покоївки, прибиральники та посудомийки. В Україні це навряд чи можливо, а в Єгипті норма. Чому так? Давно мене цікавило це питання, і цього разу я поставив його єгиптянину», – розповів турист. За його словами, працюючих жінок він побачив у єдиному місці – в аеропорту Шарм-ель-Шейха – вони доглядали жінок, а чоловіки – чоловіків.

Примітка: Раніше Tourist.com.ua писав по подібній темі про те, що «Туристам назвали страшну причину, через яку вони ніколи не повинні в готелі використовувати таблички «Будь ласка, приберіть мій номер».

«У нашому готелі ми часто спілкувалися з барменом, він непогано знав російську і від нічого робити розважав себе розмовами з туристами. Якось я запитав його: «Чому в Єгипті працюють одні чоловіки? А де ж у вас жінки? Єгиптянин розсміявся, наче я сказав якусь дурість, і відповів: Не треба жінці працювати. В нас чоловіки працюють. А жінка – це мати, дружина. Вона нехай чоловіка з роботи зустрічає, годує, дітей ростить», – заявив йому «інтерв’юйований». При цьому на запитання, чи хотів би він, щоб жінки теж працювали, він додав, «а де тоді працюватимемо ми?».

«Це суспільний устрій, який нам чужий. За законами шаріату, трудитися, забезпечувати сім’ю та добувати гроші на її утримання має чоловік. Так склалося історично, так заведено в країні», – додав турист. За його словами, у Єгипті працює лише 15% жінок. «Основна роль жінки – бути матір’ю та хранителькою вогнища. Такий посил існує і в нашій країні, ось тільки в Єгипті він реалізований на всі 100%, а у нас – з точністю навпаки», – також заявив турист.

Водночас він запевняє, що єгипетським жінкам працювати не заборонено офіційно. Проте «самі обставини підштовхують жінку перебувати вдома та повністю присвятити себе сім’ї». «У Єгипті переривання вагітності (якщо на те немає свідчень про здоров’я) кримінально карається: самій жінці належить три роки в’язниці, а лікареві – 15. Сім дітей у сім’ї – звичайна справа. Працювати за таких обставин неможливо”, – заявив турист.

Проте він додав, що тим не менш деякі жінки прагнуть вийти на роботу, «в основному, щоб не занудьгувати». Саме тому в готелях не зустрінеш жінку покоївку, офіціантку чи прибиральницю», – заявив турист. При цьому він запевнив, що жінкам за такого розкладу теж «живеться несолодко». «Оскільки населення в Єгипті здебільшого живе небагато, непрацююча жінка змушена бавити свої дні на тісній кухні, в оточенні 10-літрових каструль та гігантських тарганів. Депресія, почуття власної нікчемності та нереалізованості – часті супутники єгипетських «королів». Мені здається, якби нашим жінкам запропонували таке життя, вони відмовилися б», – додав турист.

До його розповіді можна додати невелике уточнення специфіку Шарм-ель-Шейха. Курорт, що знаходиться на Синайському півострові, фактично не має свого місцевого населення – більша частина персоналу готелів привізна і працює свого роду “вахтовим методом”, “використовуючи” туристів як “нову нафту. При цьому жіночий персонал у готелях виявити не так складно – щоправда, принаймні у доковідні часи.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Дієтолог розповіла туристам, які продукти краще не вживати під час польоту літаком, а які бажані».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі