Справжня причина, чому деякі люди народжуються без зубів мудрості

Чи справді наявність зубів мудрості означає, що ви розумніші? Не зовсім так, але це правда, що не всі народжуються із ними.

Зуби мудрості вважаються “третіми молярами” у роті. Вони розвиваються на порозі дорослого життя, що й дало їм назву (за матеріалами журналу “Дорогий лікар”). Ці останні моляри зазвичай з’являються між 17 і 25 роками, хоча деякі люди, у яких вони є, навіть не бачать їхньої появи (також відомі як віддалені зуби мудрості). Іноді наші щелепи занадто малі, щоб звільнити для них місце, що призводить до зміщення, тісноті у роті, болю та пошкодження нервів. Часткове прорізування зубів мудрості також може бути проблемою, тому що воно дозволяє більшій кількості бактерій проникати в ясна і призводити до можливої ​​інфекції, а також підвищує ймовірність розвитку карієсу та захворювань ясен.

У цьому випадку зуби мудрості зазвичай видаляють хірургічним шляхом, на що щорічно вирішуються п’ять мільйонів людей. Ця неприємна процедура тепер рекомендується лише у разі крайньої необхідності Американською асоціацією охорони здоров’я, посилаючись на відсутність доказів необхідності профілактичного видалення, а також на невиправдану дорожнечу.

Чому у всіх нас немає зубів мудрості?

Справжня причина, чому деякі люди народжуються без зубів мудрості

Еволюція допомагає нам зрозуміти, чому деякі люди народжуються із зубами мудрості, а деякі ні. За даними Dental Research Journal, від 5% до 37% людей ніколи не прорізують треті моляри. Якщо ваші батьки ніколи не мали зубів мудрості, то і у вас вони можуть не з’явитися, що говорить про те, що це може бути генетичною особливістю (Healthline).

Зуби мудрості – це так звані вестигіальні структури, тобто, подібно до хвостових кісток і хапальних рефлексів немовлят, вони більше не потрібні нам через еволюцію. У міру розвитку людської цивілізації ми стали їсти більш м’яку та оброблену їжу, що означало, що наші щелепи стали меншими і менш потужними. Зі зменшенням розмірів щелеп зменшилося місце для молярів, тому в деяких людей більше проблем із зубами мудрості, а в деяких їх взагалі немає.

Не впевнені, чи є у вас зуби мудрості? Ваш стоматолог може зробити рентгенівський знімок, щоб перевірити та оцінити необхідність видалення зубів мудрості.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Коли ви не чистите зуби перед сном, ось що відбувається».

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш Tourist.com.ua.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі