Коли ви не чистите зуби перед сном, ось що відбувається

Нам усім кажуть, що треба чистити зуби вранці та ввечері. Але іноді після довгого дня все, що ми хочемо зробити, це впасти на ліжко. Чи справді так погано пропускати чистку зубів на ніч? На думку експертів, так.

Щоразу, коли ми їмо протягом дня, бактерії потрапляють на наші зуби і залишаються там доти, доки ми не почистимо рота. Всі ці бактерії викликають неприємний запах з рота, карієс та багато іншого. “Найпоширенішим захворюванням, яке можна запобігти, є карієс, що викликається бактерією Streptococcus mutans”, – розповів Vice Алекс Шалман, косметичний стоматолог та клінічний викладач стоматологічного коледжу Нью-Йоркського університету. “Хоча кожного з нас у роті є бактерія S. mutans… вона процвітає в основному в кислому середовищі”.

Єдиний спосіб видалити ці бактерії – чистити зуби. Відповідно до Американської стоматологічної асоціації (ADA), чистити зуби слід двічі на день. Чистіть зуби не менше двох хвилин і не забувайте щодня використовувати зубну нитку для чищення міжзубних проміжків.

Як ваші зуби впливають на загальне здоров’я

Коли ви не чистите зуби перед сном, ось що відбувається

Не всі знають, що здоров’я зубів та ясен впливає на загальний стан здоров’я. Якщо ви нехтуєте належним доглядом за зубами, наприклад, чищенням зубів та використанням зубної нитки, то згодом бактерії у вашому роті продовжуватимуть накопичуватися. Ці бактерії вражають зуби і призводять до утворення порожнин, хвороб ясен, карієсу та інших захворювань ротової порожнини. Якщо ці проблеми не лікувати, вони можуть вплинути на весь організм, оскільки бактерії можуть потрапити до травного та дихального трактів і поширитися на інші області (за матеріалами Mayo Clinic).

Деякі захворювання, пов’язані з поганим станом порожнини рота, включають хвороби серця, пневмонію, ускладненнях при вагітності та ендокардит. З іншого боку, деякі стани здоров’я можуть сприяти погіршенню здоров’я порожнини рота та підвищувати ймовірність розмноження бактерій у роті та виникнення інших проблем зі здоров’ям. До таких станів відносяться діабет, ВІЛ/СНІД, деякі види раку та остеопороз. Повідомте свого стоматолога, якщо у вас є якісь із цих захворювань, щоб він міг скласти для вас індивідуальний план догляду за зубами, щоб зберегти порожнину рота якомога здоровішою.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Як уникнути здуття живота у святкові дні?».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі