Ніде у світі не бачили такої кількості шахраїв: турист розповів, як масово ошукують у популярній арабській країні

Іноземні туристи в Марокко – ласий шматочок для різних «розводів». Більшість із них «працюють» на так званій «площі дурнів», що знаходиться в центрі Марракеша. Не підозрюючи про погрози своїм гаманцям, саме сюди прагнуть потрапити приїжджі з метою подивитися місто. Проте, за словами туриста, «ніде у світі ми не бачили таку кількість «розводив» та «хелперів» (місцевих жителів, які під приводом допомоги виманюють гроші)». Свої враження від відвідування арабського міста Мараккеш він описав у своєм блозі.

Як зазначив мандрівник, навіть індійська столиця Делі поступається за кількістю шахраїв Марокко. Отже, автор описав кілька типів вуличних «причіпал» та вказав фрази-маркери, почувши які, туристам слід бігти з усіх ніг кудись подалі. Втім, досвідченим мандрівникам, які знають «фішки» місцевих і не піддаються на їх умовляння, місцеві теж можуть зіпсувати настрій, наприклад, викриваючи фразу «Виїжджайте до своєї країни!».

“This way, sir!”

Куди б іноземний турист не прямував у Марракеш, він все одно йде не туди, кажуть місцеві «хелпери». Спосіб “розводу”, пов’язаний з цією фразою наступний: до мандрівника підбігає місцевий з цією фразою і веде “в якийсь магазин або ресторан, де вас розводитимуть на якісь покупки”.

«Кожен місцевий скаже, що в нього дешева якісна продукція та найсмачніша їжа. Кожну розмову місцеві починають із питання «звідки ви?», і коли ви кажете, що з України, то обов’язково у нього знайдеться якийсь український друг, який нещодавно приїжджав до нього у гості. У більшості випадків це брехня, його «друг» – це такий самий турист, як і ви, до якого він якось підходив з такою ж метою», – написав автор.

“Це подарунок”

Небезпека для необізнаного мандрівника полягає в тому, що за таким презентом, а це може бути тату, зроблене хною, наприклад, слідує обов’язкова покупка послуги. Місцеві жінки, підходячи до мандрівника, виконують процедуру, стверджуючи, що «це подарунок і абсолютно безкоштовно – після чого просять оплатити свої послуги». «Якщо ви відмовляєтеся платити, вони будуть бігти за вами, кричачи вам у слід якісь погані слова. Вони можу бігти за вами 15-20 хвилин, але будьте стійкими і не піддавайтеся на провокації», – попередив блогер.

Last day, last chance – «сьогодні останній день та останній шанс чого завгодно»

«. «.

Проте з найбільш небезпечним та витонченим випадком обману турист зіштовхнувся в Індії. Його він описав ємним словом “жесть”. «Розводили» розіграли для цього цілу виставу, підключивши охоронця на вокзалі та поліцейського. Ось її суть: «Вони намагалися під приводом вигаданої «небезпеки та заворушень» відвезти на інші міста, взявши з нас за свої послуги величезні гроші. Вони навіть зробили підставний дзвінок до співробітника нібито нашого готелю, який підтвердив, що готель закритий через загрозу заворушень».

Раніше Tourist.com.ua писав про витончені способи обману в Хургаді – подробиці читайте тут.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «У ЄС визнали 5-ту вакцину від COVID-19: щеплені нею туристи тепер мають право на пересування Європою».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі