9 ознак того, що партнер вам не підходить

Якщо ви виросли у сім’ї з нездоровим психологічним кліматом, то ризикуєте вступити у стосунки з неблагополучним партнером. Або ви вже такі стосунки створили, вважає сімейний психотерапевт Одрі Шерман.

Найчастіше нездорові стосунки з партнером схожі на ті, які були у вашому дитинстві. Це можуть бути проблеми, пов’язані з особистими кордонами, порушенням прив’язаності, психологічним або фізичним насильством, різного роду залежностями (алкоголізмом, наркоманіями). В обраному партнерові нас приваблюють не його риси характеру чи людські якості (які часто можуть нас взагалі не влаштовувати), а лише те, що вся динаміка стосунків уже є знайомою. Нам здається, що ми можемо контролювати те, що уже знаємо. А все нове – нас, навпаки, лякає і насторожує. Якщо партнер відноситься до нас надто добре, починаємо шукати в цьому причини і небезпеки. А раптом він грає роль і дуже скоро покаже своє справжнє обличчя? І все це через те, що з дитинства ми не мали прикладу здорових стосунків з хорошим ставленням партнерів один до одного.

Якщо ми вже засвоїли динаміку нездорових стосунків, то навчилися грати за цими правилами. Якщо хтось занадто нас контролює, ми починаємо реагувати пасивно-агресивно. Якщо партнер жорстокий та агресивний, то вчимося не провокувати його і виконувати усі забаганки. Якщо партнер віддаляється емоційно, то ми знаємо, як знову його приблизити, використовуючи різні маніпуляції (раптово хворіємо, встряємо у проблеми і нам потрібна допомога тощо). І всі ці шаблони поведінки здаються нам нормальними, тому що ми в них росли, вони для нас знайомі.

Бути у нездорових стосунках – це гірше, ніж не мати стосунків взагалі. Це не тільки відбирає наш час та енергію, яку би ми могли спрямувати на щось приємне і добре. А ще й руйнують самооцінку, соціальне життя, негативно впливають на фізичне та психічне здоров’я і закріплюють віру в те, що такими стосунки і мають бути.

Отож, сімейні психологи виокремили 9 ознак, які можуть говорити про те, що ваш партнер – не та людина, з ким варто будувати стосунки.

  1. Він (вона) вас принижує, робить боляче словами, незважаючи на те, що вам це неприємно. Навіть якщо партнер потім просить вибачення, не обманюйте себе. Така поведінка є неприпустимою.
  2. Партнер є агресивним або небезпечним. Він погрожує нанести шкоду вам або собі, якщо ви його покинете? Пора закінчувати такі стосунки, адже вас тримають у заручниках. Це ніяке не кохання.
  3. Коли ви зробили “проступок”, партнер починає вас ігнорувати, або ставитися холодно. Це маніпуляція. 
  4. Партнер вас сварить, кричить, дозволяє штовхнути або вдарити.
  5. Він (вона) раптово зникає на якийсь час без всяких пояснень, а потім повертається, ніби нічого не сталося.
  6. Він дозволяє собі поведінку, яка описана вище, і звинувачує у всьому вас. Ніби це ви його довели до такого. Або винні колишні партнери чи неблагополучні обставини.
  7. Партнер приховує від вас інформацію про своє життя. Приймає рішення, а потім ставить вас перед фактом. Навіть, коли ці рішення стосуються вас, або ваших спільних справ.
  8. Ваша думка нічого не означає для партнера. Правий лише він і по-іншому бути не може.
  9. Ви не берете участі в його соціальному житті. В той час, коли партнер розважається, ви маєте виконувати хатні обов’язки, турбуватися про дітей, вирішувати проблеми тощо. А самі не маєте права на власне соціальне життя.

Якщо ви помітили щось із цього переліку, то пора завершувати стосунки. Ви заслуговуєте на щасливе життя з людиною, яка буде вас любити та турбуватися про вас. Якщо не вдається зробити це самостійно, зверніться за підтримкою до рідних, друзів або спеціалістів-психотерапевтів. Адже стосунки – це одна з ключових сфер нашого життя. І якщо стосунки здорові та благополучні, то і життя є більш наповненим, і щастя перетворюється з мрії в реальність.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі