Резервуари ніколи не миються і стоять біля туалетів: туристам розповіли, які напої краще не замовляти у літаку

Перш ніж взяти замовлення з візка з напоями під час польоту, стюардеси рекомендують міцно задуматися про те, якому напою віддати перевагу. Досвідчені бортпровідниці розкрили секрети про те, які напої не п’ють у салоні літака і туристам не радять замовляти.

Чай або каву

Популярний блогер та стюардеса Кет Камалані попередила, щоб пасажири не просили нічого, де компонентом є гаряча вода. Наприклад, кава чи чай. Вона пояснила це тим, що резервуари ніколи не миються, крім того, вони знаходяться прямо біля туалетів.

У своєму обліковому записі в TikTok вона пояснила так: «Причина в тому, що ці резервуари для води ніколи не миються, і вони огидні. Тож поговоріть зі стюардесою і запитайте, чи вони самі п’ють гарячі напої на борту з використанням води з резервуарів».

Ще одна стюардеса на ім’я Бетті анонімно розповіла Vice наступне: «Нещодавно проводився тест на кишкову паличку у нашій воді, і результати виявилися плачевними. Швидко всі почистили і знову вирушили у рейс. Краще уникайте гарячої води чи чаю та пийте бутильовану воду».

Газовані напої

Бортпровідники не люблять розливати шипучі напої, оскільки вони піняться і їхнє наливання займає занадто багато часу. “Якщо всі три пасажири просять дієтичну колу, я часто прошу їх почекати і в цей час встигаю обслужити інших туристів”, – пояснила стюардеса.

Кривава Мері

Стюардеса авіакомпанії American Airlines Андреа Сонг розповіла, що слід уникати Кривавої Мері, якщо турист хоче почуватися свіжим після приземлення.
«Я завжди уникаю продуктів з високим вмістом натрію напередодні вильоту, оскільки суглоби, особливо в ногах, ступнях та кісточках, мають тенденцію опухати внаслідок вживання цих продуктів. Під час польоту я також уникаю цієї групи продуктів та раджу за будь-яку ціну уникати томатного соку. Я говорю це тому, що Кривава Мері містить у 12 разів більше натрію, ніж безалкогольний напій», – попередила вона. А якщо врахувати, що на висоті кількох тисяч метрів смакові рецептори людини змінюються, що Кривава Мері насправді буде набагато солодшою, ніж вихідний варіант.

Алкоголь

Skyscanner раніше пояснював, чому слід уникати вживання алкоголю, особливо у великих дозах. На їхню думку, алкоголь зневоднює організм, а оскільки літаки в цілому зневоднюють вплив на людину, можна позбавити себе додаткової рідини, якщо пити пиво або вино на борту.

Також бортпровідниці застерегли від вживання алкогольних напоїв із магазину Duty Free – як правило, авіакомпанії забороняють вживати свій алкоголь під час польоту, навіть якщо ємність пляшки становить менше 100 мл.

Водопровідна вода

Вода – один із безпечних напоїв на борту літака, але лише в тому випадку, якщо вона бутильована. Опитування 2018 року, проведене Центром продовольчої політики Коледжу Хантера в Нью-Йорку, охопило 11 авіакомпаній, яким задавалися питання про харчову цінність їх закусок у польоті, а також процедури технічного обслуговування резервуарів для води.

Так, Чарльз Платкін, професор харчування та виконавчий директор Центру продовольчої політики розповів газеті The New York Post таке: «Літаки прибувають, але резервуари не спорожняються і не чистяться, тому що на це немає часу. Легко резервуар для води заповнюється догори після кожного використання. Все, що було б на дні, залишається там.

Який напій вибрати?

На думку експертів, найкраще, що можна випити у польоті – це імбирний ель. Це пов’язано з тим, що смакові рецептори змінюються в літаку через сухе повітря і тиск в салоні, а це означає, що імбирний ель буде менш солодким у повітрі і більш гострим на смак. Імбирний ель також корисний з низки медичних причин – його п’ють під час морської хвороби у транспорті, оскільки імбир, як відомо, зменшує нудоту. Для українських туристів ель може бути доступний у меню тільки європейських авіакомпаній, в інших авіаперевізників нашим співвітчизникам рекомендується пити воду в пляшках.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі