Літо, море, хмари: Що потрібно знати про відпочинок на пляжі?

З 1 червня розпочалося літо та стартував пляжний сезон. Це час, коли в небі сяє сонце, температура повітря постійно зростає і люди готуються насолоджуватися теплими днями, навіть на пляжах. Щоб літо пройшло безтурботно, важливо захищатися від сонця та дотримуватись вимог безпеки.

Найбезпечніше вдаватися до літніх водних радощів на громадських пляжах: саме там створені всі умови для безпечного відпочинку. На пляжах зони для купання позначені буйками, протягом дня вимірюється температура води і повітря, сигнальний прапор інформує про стан води, а за безпекою всіх відпочиваючих стежать команди берегової охорони.

З минулого літа на двох талліннських пляжах – Пірита та Пікакарі – також відкриті інваліди, де люди із захворюваннями опорно-рухового апарату можуть спуститися у воду по дощатому настилу на спеціальному інвалідному кріслі. Інвапляжі створені для того, щоб насолоджуватися літніми водними радощами була у всіх.

Знайти інвапляж легко: він знаходиться поряд зі штабом берегової охорони G4S. Відвідування інвапляжів безкоштовне, на пляжах Пірита та Пікакарі вони відкриті з 1 червня до 31 серпня з 12:00 до 18:00.

Пам’ятка відвідувачу громадського пляжу

  • Поважайте себе та оточуючих – заборонено митися у водоймі, випускати в ньому сечу та бути оголеним.
  • Не шуміть – голосно розмовляти та слухати музику на пляжі заборонено, оскільки це заважає іншим відпочиваючим.
  • Поважайте здоровий спосіб життя – вживання алкоголю та куріння на громадському пляжі заборонено.
  • Домашніх тварин залиште вдома – перебувати на пляжі із собаками, кішками та іншими тваринами (у тому числі екзотичними домашніми вихованцями) заборонено.
  • Скло на пляжі не місце, уламки не приносять щастя – уламки в пляжному піску додають турбот медикам берегової охорони, а у відвідувачів викликають сльози та біль, тому скло на пляжі заборонено. Минулого сезону та попередні роки саме порізи, причиною яких стали уламки, найчастіше вимагали втручання медиків.
  • Слідкуйте за дітьми – діти цікаві і швидко бігають, тому легко можуть зникнути на увазі, що може закінчитися дуже сумно.
  • Не можна готувати на грилі та ставити намети – на пляжі це, як і раніше, заборонено, це можна робити лише у спеціально відведених місцях.
  • Не забруднюйте пісок – нічого не залишайте на пляжі після себе. Адже ми несемо особисті речі, коли йдемо додому, так і сміття залишати теж не можна.
  • Звертайте увагу на те, що відбувається навколо, та, помітивши неприпустиму поведінку, інформуйте про це берегову охорону. Минулого літа берегова охорона G4S залагодила понад 5100 випадків порушення громадського порядку.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі