Чому в Ісландії так складно знайти собі пару

Як ісландці розуміють, чи можна заводити стосунки з конкретним чоловіком чи жінкою? А раптом це близький родич, зв’язок із яким – табу?

Невелика за кількістю населення острівна держава Ісландія – країна досить закрита і ніколи не була об’єктом бажання для емігрантів. Переїхати туди, звичайно, можна, але бажаючих небагато: це важко, довго, клопітно та затратно. Тому ісландці сьогодні мають серйозні проблеми з припливом “свіжої крові”: у генетичному сенсі вони просто варяться у власному соку.

В чому проблема?

Населення країни – трохи більше 370 тисяч людей, і байки про те, що всі вони один одного знають, не такі вже й байки. Якщо ісландець не хоче прославитися на всю округу, йому потрібно поводитися акуратно в громадських місцях, інакше через пару днів про його витівки знатиме половина острова.

Деякі іноземці жартують з ісландців, питаючи, чи правда ті особисто знайомі зі своїм президентом.

У такій ситуації виникають певні проблеми з романтичними відносинами. Через те, що жителі Ісландії століттями одружувалися тільки один з одним, пристойна частина населення острова – родичі. Насправді всі вони один одному родичі, але важливу роль відіграє ступінь спорідненості. Наприклад, одружуватися із двоюрідними чи троюрідними родичами не можна, а от чотириюрідні й надалі вже вважаються майже чужими людьми, тут “зелене світло”.

Бо все ж таки зрозуміти, чи можна заводити стосунки з потенційним кандидатом? Все просто: вони не ходять на перше побачення без попередньої перевірки ступеня спорідненості.

Технології допомагають

У країні є спеціальний інтернет-ресурс “Ісландська книга”, створений ще 2003 року. У його базі даних міститься інформація про всіх жителів країни та їх родинні зв’язки. Кожен ісландець може подивитись там своє генеалогічне дерево і дізнатися, ким були його предки.

“Ісландська книга” заснована на родоводах, історичних документах, свідченнях про заселення острова. Вік багатьох джерел – сотні років, їх ретельно зібрали докупи, оцифрували і зробили зручний сервіс.

Будь-який громадянин Ісландії може авторизуватися на сайті та через особистий кабінет отримати доступ до свого родоводу. Молодь активно користується “Ісландською книгою” для наведення довідок про потенційних партнерів: достатньо вбити ім’я та прізвище та сервіс з високою точністю покаже ступінь спорідненості. Для багатьох ісландців такий “пробив” кандидатів – обов’язкова процедура перед початком відносин.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі