Які розетки використовують у різних країнах: пам’ятка для туриста

Ще 20 років тому ми могли подорожувати майже без нічого, а зараз наша валіза заповнюється купою електроніки. Вирушаючи в іншу країну, туристам необхідно розуміти, що не скрізь вдасться знайти рідний роз’єм для підзарядки гаджетів. Які розетки в різних країнах світу і в яких випадках вам знадобиться перехідник.

Відразу варто зазначити, що в деяких готелях за символічну суму можна взяти адаптер напрокат. Іноді потрібний перехідник можна знайти у найближчому магазині. Але якщо ви часто подорожуєте або не бажаєте покладатися на випадок, вам буде корисна наступна інформація.

Отже, єдиного стандарту для електромереж та розеток у світі немає: у різних країнах вони можуть відрізнятися. В Україні та Європі використовуються розетки типів C та F: вони відрізняються лише наявністю заземлення.

Не варто чекати проблем, вирушаючи і до країн СНД, а також до Єгипту, Індії, Індонезії, Камбоджі, Китаю, Марокко, Таїланду, Тунісу та Туреччини – там все як у нас.

Які розетки використовують у різних країнах: пам'ятка для туриста

Куди варто взяти адаптер

Типи А і В називаються американськими – неважко здогадатися, де вони використовуються. З подібними розетками ви зіткнетеся в Японії, а також на Багамах, Барбадосі, Бермудах і в деяких інших частинах світу.

Які розетки використовують у різних країнах: пам'ятка для туриста

Свою особливу розетку типу G мають у Великій Британії. Роз’єм є три плоских отвори і був створений не просто так. Під час Другої світової війни Англія відчувала гострий дефіцит міді, через що і з’явився штепсель із коротким запобіжником та трьома штекерами. Такі ж розетки використовують у країнах, які зазнали на собі впливу Британської імперії: на Мальті, Кіпрі та в Сінгапурі.

Які розетки використовують у різних країнах: пам'ятка для туриста

Розетки типу I ви зустрінете, якщо зберетеся до Австралії чи Нової Зеландії. Такі ж іноді зустрічаються в Китаї, а також у Новій Гвінеї, Самоа та Кірібаті.

Які розетки використовують у різних країнах: пам'ятка для туриста

Цікаво, що до розеток типу H в Ізраїлі підійдуть як круглі, так і плоскі штирі виделки. Звання найвеселішої розетки за схожість з усміхненим смайлом гордо носить тип K, який використовується в Данії, Гренландії, Бангладеш і на Мальдівах.

Які розетки використовують у різних країнах: пам'ятка для туриста

Вирушаючи до нової для себе країни, не забувайте заздалегідь уточнювати, які розетки там використовують, щоб купити відповідний перехідник.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі