Іспанські курорти атаковані небезпечними чорними комахами: туристи масово потрапляють до лікарень

Про дуже серйозну загрозу здоров’ю попередили туристів, що вирушають на курорти Іспанії, які так люблять відпочиваючі з усього світу. Ковід цього разу до справи не має відношення: туристів налякали навалою на курорти королівства чорних мух, які не кусають, а пиляють шкіру. Небезпека «укусу» таких мух набагато вища, ніж від інших комах – є випадки госпіталізації туристів на кілька місяців.

Небезпечні комахи вже виявлені в Андалусії, Арагоні, Каталонії, Мадриді, Мурсії та Валенсії – тобто у тих провінціях, які масово відвідують туристи. Як заявляють біологи, чисельність цих моторошних мух постійно зростає і незабаром стане «дуже близька до того, щоб стати серйозною проблемою охорони здоров’я в Іспанії».

Справа в тому, що у їхніх укусів виявляються серйозні наслідки. Національна асоціація компаній з охорони навколишнього середовища попереджає про небезпеку туристів. Її гендиректор Хорхе Гальван заявив наступне: «Вірулентність укусу чорної мухи набагато вища, ніж у інших комах. Основна проблема полягає в тому, що вона не жалить, а кусає, роблячи надріз на шкірі, ніби надпилюючи її, що утворює значну рану. Все це може призвести до дуже тривожних інфекцій та алергічних реакцій, які в деяких випадках потребують тривалої госпіталізації».

Крім того, як додав експерт, муха може передавати серйозні захворювання, такі як онхоцеркоз, який може спричинити сліпоту. І це серйозна загроза: за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 270 000 людей у ​​всьому світі засліпило від цієї хвороби.

«Їх слина – це те, що зазвичай викликає серйозні симптоми алергії та сильний біль у ділянці укусу. У результаті в будь-якому випадку після укусу залишається рубець кілька сантиметрів, який зазвичай навіть кровоточить, супроводжуючись сильним набряком, який може тривати до місяця», – заявив іспанський біолог. Він порадив туристам, якщо з ними таке трапиться, ні в якому разі не розчісувати рану – це може призвести до зараження – і відразу звертатися за медичною допомогою.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі