Стало відомо про катастрофу, через яку Іспанія втратить більшість своїх пляжів

Більшість пляжів Балеарських островів – знаменитих курортів Іспанії, можуть зникнути. І навіть не лише пляжі Балеарських островів, а й більшість інших пляжів сонячної Іспанії. Щоправда, сучасні туристи цього не застануть – хіба що їхні нащадки, оскільки йдеться про прогнози дослідження, пов’язаного із глобальним потеплінням. У ньому стверджується, що 65% пляжів Іспанії, включаючи знамену Ібіцу на Балеарах, будуть назавжди зруйновані до кінця століття через глобальне потепління.

Це дослідження, як заявляють іспанські ЗМІ, провели вчені з Океанографічного центру Балеарських островів. Вони створили модель для вивчення змін рівня моря відповідно до поточних прогнозів зміни клімату.

«Наші результати показують, що глобальне потепління призведе до незворотної втрати понад 50% поверхні пляжів, що призведе до збільшення штормів на понад 80%», – сказав Мігель Агуллес, провідний автор дослідження. Вони зазначили, що цей прогноз ґрунтується на найгіршому сценарії зміни клімату.

У своєму дослідженні експерти створили новий, рентабельний і точний метод моделювання майбутніх рівнів повені вздовж узбережжя Балеарських островів. Вони взяли до уваги форму та ухил кожного пляжу, ступінь зернистості піску на пляжі, розмір підводних чагарників водоростей і використали це для прогнозування прибережних повеней. Потім Агуллес та його колеги застосували свою нову модель до 869 пляжів на Балеарських островах.

У результаті вони заявляють, що за найекстремальнішого сценарію глобального потепління до кінця цього століття 66% існуючих пляжів опиняться під водою. Загалом 72 із 869 пляжів будуть у цьому випадку безповоротно зруйновані, а 314 повністю затоплені під час штормів. За помірного сценарію потепління картина не настільки страшна – назавжди буде зруйновано 37% пляжів і 254 пляжі зникатимуть лише під час штормів.

Також читайте: Щури стрибають на туристів прямо вдень: популярний курорт Середземномор’я заполонили гризуни

Загалом майбутнє їхніх пляжів залежатиме від припливів та хвиль, а не від постійного підвищення рівня моря. Відповідно, ці фактори спричинять незворотні зміни форми пляжів, і більшість пляжів буде поглинена морем. В обох сценаріях середня необоротна втрата площі поверхні пляжу до кінця століття становитиме понад 50 відсотків.

“Зміна клімату є серйозною загрозою для туризму на островах, і пляжі будуть серйозно порушені”, – запевняє співавтор дослідження д-р. Габріель Жорда.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі